Samsung sektöre inat büyük rekorlar kırıyor!

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri ola Samsung, rüya gibi bir yılı geride bırakmak üzere.

Samsung sektöre inat büyük rekorlar kırıyor!

2021 yılı Covid-19 nedeniyle yine birçok sektör ve marka açısından kara bir yıl olarak tarihe geçmek üzere. Benzer durum çip sıkıntısı, üretim kısıtları gibi nedenlerden dolayı teknoloji pazarlarında da geçerli. Ancak Samsung tarafından açıklanan üçüncü çeyrek verileri, Güney Koreli teknoloji şirketinin işlerinin hiç olmadığı kadar yolunda olduğunu gösteriyor.

Samsung tarafından açıklanan üçüncü çeyrek verilerine göre, 61,87 milyar dolarlık bir gelir beklentisi söz konusu. Bu tutar hem yıllık hem de çeyreklik bazda %10'un üzerinde bir artış manasına geliyor. Bunun da ötesinde, şirketin operasyon karını 13,29 milyar dolar olarak açıklaması ise bambaşka bir düzey. Öyle ki bu tutar bir önceki döneme göre tamı tamına %30'luk bir artış manasına geliyor.

Samsung sektöre inat büyük rekorlar kırıyor! - Resim : 1

Samsung sektöre inat büyük rekorlar kırıyor!

Şüphesiz bu durumun altında yatan en önemli sebep, aynı zamanda bir çip üreticisi olan Samsung için, ortalama yonga fiyatlarının yükselişe geçmiş olması. Ayrıca, katlanabilir akıllı telefon satışlarından da şirketin beklentilerinin çok üzerinde bir gelir elde ettiği de bilinen bir gerçek. Tabi bir de Galaxy A ve Galaxy M serilerinin desteği var.

Peki Samsung için işler bu şekilde yolunda gitmeye devam edecek mi? Öyle zannediyoruz ki, bu sorunun yanıtı evet olacak. Çünkü, yılın son çeyreğinde Samsung-AMD ortak çalışması yeni bir yonga setinin çıkışı, bu yonga setine sahip ilk akıllı telefon modelinin ve yine Galaxy Tab S8 tabletinin tanıtımı gibi önemli olaylar mevcut. Yani teknoloji dünyasında bir süre daha Samsung rüzgarı esmeye devam edecek.