Mobil

Samsung self servis tamir hizmeti için geri sayıma geçti

Samsung’un kendi cihazlarını tamir etmek isteyen müşterilere yardımcı olmak için yeni bir kendi kendine onarım uygulaması üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Samsung self servis tamir hizmeti için geri sayıma geçti

Şirketin ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine yaptığı "Kendi Kendini Onarma Asistanı" sunumu, içinde bir dişli ve bir anahtar bulunan mavi bir Samsung tarzı Android uygulama simgesi içeriyor.

Samsung'un uygulaması, Self Repair Assistant'ı akıllı telefonlar, akıllı saatler, tablet bilgisayarlar ve kulaklıklar dahil olmak üzere cihazların kendi kendine onarımı, kendi kendine bakımı ve kendi kendine kurulumu için bir "cep telefonları için bilgisayar uygulama yazılımı" olarak tanımlıyor. Marka Ofisi şu anda başvuruyu incelemek için bekliyor.

Uygulama, kullanıcılara çeşitli Samsung Galaxy cihazlarıyla ilgili onarım kılavuzları ve parça bilgileri sağlayacak. Bu, Samsung'un bu yılın başlarında iFixit ile işbirliğini duyurmasının ardından geldi. iFixit, Samsung’a OEM parçaları ve onarım kılavuzları içeren çevrimiçi onarım kaynak sitesi işlevi sağladı. Programda ağustos ayından beri Samsung S21, S21 Plus, S21 Ultra, S20, S20 Plus, S20 Ultra ve Tab S7 Plus gibi desteklenen ürünlerden ve bunların parçalarından oluşan küçük bir kitaplık bulunuyor.

Samsung self servis tamir hizmeti için geri sayıma geçti

Bu liste, Apple'ın Kendin Yap onarım yardımı sunduğu akıllı telefonların sayısıyla hemen hemen aynı. Apple, iPhone'lar ve MacBook'lar için ek parça ve kılavuzları listeleyen, nedense tuhaf bir şekilde marka amblemleri kaldırılmış, müşterilere yönelik bir web sitesine sahip olmasına rağmen, kendi self servis onarım programını da bu yıl başlattı.

Mart ayında iFixit CEO'su Kyle Wiens, The Verge'e şirketinin Samsung'un onarım kılavuzunu ve ek parça teminini iyileştirmek için çalıştığını söylemişti.

Bu uygulama, iFixit ile bir işbirliğinin parçası olsun ya da olmasın teknoloji şirketlerinin müşterilerine cihazlarını kendilerinin tamir etmeleri için kaynak sağlama konusunda artan bir ilgiye sahip olduğunu gösteriyor. Umarım, kendi kendine pil değiştirme de bir zaman kendin yap programlarına eklenir. Şu anda, bunu yapmanın Samsung onaylı tek yolu, ekran kırılsın ya da kırılmasın, tüm ekranı ve pil düzeneğini birlikte değiştirmek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.