Mobil

Samsung 'Smart Glow' teknolojisini kullanacak

Samsung telefonlarda standart olan özellik olan bildirim ışığı değişiyor.


Samsung telefonlarda görmeye alıştığımız bildirim ışığı değişiyor. Smart Glow adını verdikleri bir teknoloji kullanacak olan Samsung bu teknolojinin hayatımızı kolaylaştırmasını hedefliyor.

Eski standart led bildirim ışıkları sadece telefonun yüzü bize dönükken görebiliyorduk. Ancak Samsung’un yeni modellerinde kullanacağı Smart Glow ile bu sorun çözülmüş. Telefonun arkası dönük olsa bile bildirimlerimizi görebileceğiz.

Batarya seviyesi %15’in altına düşünce uyarı verecek olan ışıklar sayesinde telefonun haberimiz olmadan sarjının bitmesini de engelliyor. Gelen çağrılarda ışığının yanması da planlanan Smart Glow, standart LED’den daha çok işe yarayacağa benziyor.

1466144708_diagram-of-smart-glow.png

Smart Glow ile kameranın etrafına koyulmuş bildirim ışığı ile öz çekim yapmak kolaylaşacak. Kameranın arkasına yerleştirilen bu ışıklar yüzü algıladığında ve kamera hazır olduğunda renk değiştirerek kullanıcıya haber verecek. Bu sayede arka kameradan öz çekim yapmak kolaylaşacak.

Bildirim, kamera ve batarya konusunda yardımcı olan bu teknolojiyi ilk olarak Samsung Galaxy J2 2016 modelinde göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.