Mobil

Samsung su geçiren Galaxy S7'lerin suçlusunu nasıl bulacak? [Video]

Kullanıcı hataları nasıl bulunacak?

Samsung su geçiren Galaxy S7'lerin suçlusunu nasıl bulacak? [Video]

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir videoda Galaxy S7'nin su geçirmezlik özelliğinin nasıl sağlandığı gösteriliyordu. IP68 sertifikası sayesinde 1,5 metre derinliğe kadar 30 dakika boyunca su geçirmezlik özelliğine kavuşan Galaxy S7'nin su geçirmesi karşısında üretici tarafından bazı önlemler alındığı ortaya çıktı.

Yayınlanan videoda üreticinin kendini ve sertifikasınıkoruyabilmek adına telefonun nereden su geçirdiğinin bulunabilmesi için "boyar nem kağıtları" adı verilen bir teknolojiyi telefonun anakartına yerleştirdiğini görüyoruz. 

1457351920_ekran-alintisi.png

Videoda Galaxy S7'nin anakartının özel bir sprey sayesinde suya mukavemet sağladığını da görebiliyoruz. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir haberde Galaxy S7'nin su sızdırmalarına karşı kısa devre koruması yaptığını da ortaya çıkartmıştık. Yani Samsung Galaxy S7 su geçirse bile en azından brick olmayacak!


Sim Kart yuvasını doğru yerleştirmediyseniz ya da telefonun şarj soketinin zorlanması sonucunda Galaxy S7 su geçirdiyse Samsung bunu görebilecek. Bu teknolojinin pili çıkan telefonların pillerinde de bulunduğunu bu vesileyle tekrar hatırlatalım. 

İşte Samsung'un telefonun içine yerleştirdiği "boyar nem kağıtları"

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.