Mobil

Samsung tablet satışlarında Apple'a yaklaşıyor

Tablet satışları Samsung’un yüzünü güldürdü.

Samsung tablet satışlarında Apple'a yaklaşıyor

IDC, 2014 üçüncü çeyrek tablet satışlarına ilişkin hazırladığı raporu kamuoyuyla paylaştı. Tablet sektörü geçtiğimiz yıl aynı dönemle kıyaslandığında %11.5’lik bir büyüme sağladı. Temmuz-ağustos-eylül dönemini kapsayan üçüncü çeyrekte toplamda 53.8 milyon tablet satışı gerçekleşirken, Apple hala listenin zirvesinde yer alıyor. Üçüncü çeyrekte 12.3 milyon iPad satan Apple , tablet pazarının %22.8’lik dilimini elinde bulunduruyor. Geçen yıl aynı dönemle kıyaslandığında satışların bir miktar düştüğünü görüyoruz.

Üçüncü çeyrekte kötü bir akıllı telefon satış performansı sergileyen Samsung tablet kategorisinde ise satışları geçen yıl aynı döneme oranla artırmış görünüyor. Güney Koreli üretici 9.9 milyon tablet satışı gerçekleştirerek Apple ile aradaki farkı bir miktar daha eritmeyi başardı. Üçüncü çeyrek itibariyle Samsung’un pazar payı %18.3 olarak kaydedildi. 

Apple ve Samsung’un ardında Asus’u görüyoruz. 3.5 milyon tablet satan Asus’un ardından 3 milyon tablet satan Lenovo’yu görüyoruz. 

1414795863_gsmarena002.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.