Mobil

Samsung, telefonların hızını neredeyse üç kat artıran yeni teknolojisini tanıttı!

Samsung'un Turbo Speed Technology isimli yeni teknolojisi, akıllı telefon hızını neredeyse 3 katına çıkartıyor.

Samsung, telefonların hızını neredeyse üç kat artıran yeni teknolojisini tanıttı!

Akıllı telefon sektöründe bulunduğu konumdan daha iyisini hedefleyen Samsung, Galaxy J2 Pro'nun tanıtımının ardından şimdi de yeni bir RAM kullanım teknolojisi tanıttı. Turbo Speed Technology (TST) isimli bu teknoloji, akıllı telefonların daha hızlı bir şekilde uygulama açmasını sağlıyor ve RAM kullanımını düzenliyor.

Turbo Speed Technology, akıllı telefonlara daha fazla RAM koymak yerine, RAM'i tüketen uygulamaları kapatma mantığıyla geliştirilmiş. Bu nedenle Samsung, siz kapatsanız bile arka planda sürekli olarak çalışan ve RAM'i tam anlamıyla işgal eden iletişim uygulamalarını (telefon etme, mesajlaşma) ve yaratıcılık uygulamalarını kapatılabilir hale getirmiş. Aynı zamanda uygulamaların RAM kullanımı da minimuma indirgenmiş. Bu RAM kullanım düzenlemesiyle birlikte istediğiniz uygulamalar için daha fazla RAM alanı kaldığını belirten Samsung, 2 GB RAM'i olan Galaxy J2 Pro'nun 4 GB RAM'i olan akıllı telefonlardan %40 daha hızlı olduğunu iddia ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.