Mobil

Samsung telefonların Oreo takvimi değişti

Telefonları ile ilgili vereceği güncellemeleri bir internet sitesinde duyuran Samsung, Oreo işletim sistemi için daha önce paylaştığı takvimi biraz değiştirdi.


Samsung, Türkiye'de satışa sunduğu telefonların güncelleme bilgilerini guncelmiyiz.com internet sitesinde kullanıcılarıyla paylaşıyor. Şu an gündemde olan en güncel işletim sistemi olan Android 8 Oreo ile ilgili güncelleme bilgileri de yine bu siteden paylaşılıyor.

Firma geçtiğimiz günlerde bu site üzerinden Oreo olacak telefonların bilgilerini paylaşmıştı. Yapılan yeni bir düzenleme ile bazı modellerin Oreo alacağı tarihlerde küçük değişiklikler yapıldı. Buna göre Temmuz ayının ilk haftasında (6 Temmuz tarihinde) Galaxy A3, A5 ve A7 Oreo güncellemesi alacak. 13 Temmuz'da ise J3, J5 Pro ve J7 Pro modelleri Oreo güncellemesi alacak.

Bu güncellemelerin halen test aşamasında ibaresi ile duyurulduğunu da hatırlatalım. Yani Samsung Türkiye, bu telefonlar için halen test çalışmalarını sürdürüyor. Açıklanan güncellemeler verilen tam tarihlerde kullanıma sunulmayabilir.

Yorumlar
Kadir
Samsung pişmanlıktır 6 aydır güncelleme bugün yarın diye insanlarla resmen alay ediliyor. Yeni çıkardıkları cihazları fahiş fiyatlarla satmak için özellikle güncelleme vermiyorlar.
Cevapla
serhat
a3 2017 kullanıyorum. orjinal oreo rusya romu kurdum. 3 haftadır sorunsuz çalışıyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.