Mobil

Samsung, telefonlarına parmak izi teknolojisi getirebilir

Akıllı telefonlarda güvenliği daha da artırmak isteyen Samsung, yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

Samsung, telefonlarına parmak izi teknolojisi getirebilir

Mobil dünyasının bir numaralı ismi Samsung, yeni nesil akıllı telefonlarında güvenliği parmak izi okuyucuları ile bir adım daha ileri götürebilir. SamMobile tarafından ortaya çıkarılan görsellerden, Güney Koreli üreticinin farklı seçenekler üzerinde çalıştığı görülüyor. Söz konusu görüntüler sadece kanıt olarak değerlendirilebilir. Samsung cephesinden ise konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Eğer bu teknoloji yakın zamanda kullanılacaksa, yer alması beklenen ilk telefon kesinlikle Galaxy Note III olmalıdır. 6-inç boyutunda olması beklenen telefonu farklı kılan detaylar arında parmak izi okuyucu yer bulabilir.

Akıllı telefonlarda güvenliği daha da arttırmak isteyen Samsung, eğer böyle bir çalışma içerisinde ise ki öyle olduğunu düşünüyoruz, üst sınıf telefonlarında yer alan fiziksel “home” tuşunu kaldırarak yerini parmak izi okuyucu bölümü konumlandırabilir. Bu noktada gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

1369201768_fingerprints.jpg
Yorumlar
volkan
cok bozulur bu sistem :))))) bize gelmez bu teknoloji home tusunu bozuyoruzz biz herkeze gösterecez derken bozulurr
Cevapla
s 4 kinggg
isabet olmus bu calisma
Cevapla
©®
parmak izi ile açılan bi hp pc kullanmistim . çok güvenli değildi başkalarının parmakları ilede açılıyordu bazen. telefona gereksiz bir güvenliksiz çözüm olur en fazla.ama ekranın kendisi parmak izi tanisa belki o zaman iyi olur
Cevapla
gözcü88
Aple ile bası belaya girer
Cevapla
Misafir
çok iyi olur
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.