Samsung tüm Galaxy Note 7 cihazlarını geri çağırabilir!

Samsung, Galaxy Note 7 satışlarını durdurmanın ardından şimdi de tüm Galaxy Note 7 cihazlarını geri çağırmayı düşünüyor.

Samsung tüm Galaxy Note 7 cihazlarını geri çağırabilir!

Galaxy Note 7, satışa sunulduktan sadece birkaç gün sonra patlama ve yanma olaylarıyla gündeme geldi. Akıllı telefonun bataryasından kaynaklanan bu olaylar, şimdiye kadar hiçbir kullanıcıya zarar vermemiş olsa da tekrarlanması durumunda ciddi boyutlarda zarara neden olabilirler.

Samsung, Galaxy Note 7'nin patlama olaylarının sayısının yükselmeye başlamasıyla birlikte cihazın satışını belirli bir süre durdurabileceğini ve araştırmalar yapacağını açıkladı. Yeni gelen bilgilere göre Samsung sadece Galaxy Note 7 cihazlarının satışını durdurmayı değil, aynı zamanda bugüne kadar satılmış olan tüm cihazları tamir amacıyla geri çağırmayı da düşünüyor.

1472743807_20160827145624galaxy-note-7-edge1.jpg


Güney Koreli firma eğer böyle bir karar alırsa toplanan Galaxy Note 7 cihazlarında yanmaya neden olan sorun düzeltilecek ve kullanıcılara yeni cihazlar verilecek. Bugüne kadar sadece Güney Kore'de 400.000 Galaxy Note 7 satıldığı biliniyor. Yani Samsung'un cihazları toplama kararı vermesiyle büyük çaplı bir geri çağırma eylemi başlayabilir.