Mobil

Samsung Türkiye Android 10 çalışmalarını sonlandırdı!

''Güncel miyiz'' projesi ile güncellemelerine oldukça önem veren Samsung, Türkiye özelinde Android 10 güncellemelerini sonlandırdı.

Samsung Türkiye Android 10 çalışmalarını sonlandırdı!

Android 10 çalışmalarını sonlandıran Samsung, ''Güncel miyiz?'' isimli projesini de sonlandırıyor. İşte detaylar;

Samsung Türkiye Android 10 çalışmalarını sonlandırdı!

Birçok Samsung kullanıcısının bildiği üzere, Samsung geçtiğimiz yıllarda Türkiye özelinde ''Güncel miyiz?'' adını verdiği projesi ile karşımıza çıkmıştı. Bu proje sayesinde kullanıcılar, ilgili internet sitesi üzerinden hangi Galaxy modelinin ne zaman ve hangi Android güncellemesini alacağını öğrenebiliyordu.

Ancak Samsung Türkiye, uzun zamandır ''Güncel miyiz?'' isimli sitesini güncellemiyordu. Bu durumun neden kaynaklandığı anlaşıldı. Samsung, artık Android güncellemelerini bu site üzerinden göstermeyecek.

Ayrıca daha önce “Güncel miyiz?” isimli internet sitesi üzerinden Android 10 güncellemesi alacak olan Samsung modellerininin bulunduğu liste de temizlendi. Sözü verilen cihazlara Android 10 güncellemesini gönderen Samsung Türkiye, artık Türkiye özelinde Android 10 çalışmalarını sonlandırmış oldu.

Samsung Türkiye Android 10 çalışmalarını sonlandırdı! - Resim : 1

Ancak Samsung, daha önce bazı cihazlarına 3 yıl güncelleme sözü vermişti. Dolayısı ile belirtilen bu cihazlar 3 yıl boyunca güncellemeleri almaya devam edecek. İşte 3 yıl boyunca güncelleme almaya devam edecek Samsung modelleri;

Galaxy S serisi: Galaxy S20 Ultra 5G, S20 Ultra, S20+ 5G, S20+, S20 5G, S20, S10 5G, S10+, S10, S10e, S10 Lite ve (Bu modellere ek olarak yeni Galaxy S serisi cihazları.)

Galaxy Note serisi: Galaxy Note 20 Ultra 5G, Note 20 Ultra, Note 20 5G, Note 20, Note 10+ 5G, Note 10+, Note 10 5G, Note 10, Note 10 Lite (Bu modellere ek olarak yeni Note serisi cihazları.)

Galaxy Z serisi: Galaxy Z Fold 2 5G, Z Fold 2, Z Flip 5G, Z Flip, Fold 5G, Fold (Bu modellere ek olarak yeni Z serisi cihazları.)

Galaxy A serisi: Galaxy A71 5G, A71, A51 5G, A51, A90 5G (Bu modellere ek olarak yeni Galaxy A serisi  cihazları.)

Galaxy Tabletler: Galaxy Tab S7+ 5G, Tab S7+, Tab S7 5G, Tab S7, Tab S6 5G, Tab S6, Tab S6 Lite (Bu modellere ek olarak yeni Tab S serisi cihazları.)

Yorumlar
A. Yafes Danış
Samsung Galaxy s 9 serisi yok ama Samsung Galaxy note 10 lite var çok saçma aynı işlemci note 9 da yok
Cevapla
Eswarto1905
A 70 olmaması çok acayip saçma geldi yazık android e güvenilmez arkadaşlar ıphone den asla vazgeçmem
Cevapla
💿G@kko💿
M serisinin olmaması büyük talihsizlik
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.