Mobil

Samsung 'un yeni uygulaması Wemogee yayınlandı!

Samsung'un emoji tutkunları için geliştirdiği yeni Wemogee uygulaması Google Play Store'daki yerini aldı.


Emoji, günlük iletişimde gerekli bir şey haline geldi. Uzun yazılar yerine tek bir emoji ile ruh halini ifade etmek bir çok kişinin hoşuna gidiyor. Ancak Samsung'un İtalyan birimi Emojileri sadece zamandan tasarruf etmekten çok daha fazla bir şey olarak görüyor.

Samsung'un yeni geliştirmiş olduğu Wemogee isimli uygulama emojiyi; bozukluğu olan insanlara yardım etmek için bir araç olarak kullanmayı amaçlıyor.

Konuşma ve dil anlama sorumluluğu altındaki beyin bölgeleri hasarlı olduğu zaman; konuşma, okuma ve yazma konusunda sorun yaşanıyor.

Konuşma terapisti Francesca Polini ile birlikte geliştirilen Wemogee, bu durumdan etkilenen için Samsung ile bir çözüm geliştirdi. Wemogee, ile bu durumdan etkilenen kullanıcılara emoji şeklinde 140 ortak kelime ve önceden çevrilmiş cümleler sunuluyor.

Uygulama, İtalya'da bir süredir beta test ediliyordu. Ancak şimdi Google Play Store'dan ücretsiz olarak indirilebilir durumda. Uygulamanın iOS sürümü üzerinde de çalışıyor ancak belirli bir çıkış tarihi verilmedi.

Samsung Wemogee uygulamasını indirmek için tıklayın
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.