Mobil

Samsung ve Apple, 12-inçlik tabletler üzerinde çalışıyor

Önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen tabletler için gerekli tedariklerin sağlandığı bildiriliyor.


Mobil dünyasında telefon ve tablet satışları altın dönemini yaşarken, buna bağlı olarak ise PC satışlarından sürekli bir gerileme yaşanmakta. Özellikle tablet satışlarının bilgisayar satışlarının gerilemesindeki en önemli etken olduğu bildirilirken, mobil dünyasına yön veren iki şirket olan Samsung ve Apple’ın PC boyutuna erişen tabletler geliştirdikleri iddia ediliyor.

1381816127_slashgeargalaxynote101ipad0-580x386.jpg

Endüstrinin saygın kuruluşlarından Digitimes tarafından yayınlanan raporda Apple ve Samsung’un 12.2-inçlik tabletler geliştirdiği ifade ediliyor. Apple’ın tablet için tedarik konusunda iPad tabletlerde önemli bir tedarikçi olan Quanta Computer ile işbirliğini sürdürdüğü bildirilirken, Samsung tarafında da tablet için tedarik sağlandığı raporda yer alıyor. Hatta Samsung’un bir sonraki Nexus tablet için Google’a 12-inçlik bir tablet teklifinde bulunduğu söylenir. Ancak Google’ın verdiği yanıt “şu an için 7-inç seviyesine odaklanacağız” şeklinde olmuş.

2014 yılında tanıtılması beklenen tabletlerin teknik özelliklerine dair herhangi bir bilgi şu an için mevcut değil. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.