Mobil

Samsung ve Apple arasındaki hukuki süreç tekrar başlıyor

Geçtiğimiz yıl kamuoyunda bir hayli gündemde kalan patent davaları yılın son bölümünde tekrar başlıyor.

Samsung ve Apple arasındaki hukuki süreç tekrar başlıyor

Mobil dünyasının en önemli iki aktörü Samsung ve Apple’ı 2012 yılı boyunca mahkeme koridorlarında fazlasıyla görmüştük. İkili arasında yaşanan yargılama süreci en uzun soluklu patent davası olarak tarihe geçti. Süreç her defasında uzarken, ikili yeni iddialarla Yargıç Lucy Koh’un kapsını çaldı.

Süreci ana hatlarıyla değerlendirecek olursak, Apple geçtiğimiz yıl yaz döneminde 1.05 milyar dolar tazminat almaya hak kazanmıştı. Samsung ise tazminat miktarının ısrarla yanlış hesaplandığı iddia etmiş ve tekrar gözden geçirilmesi noktasında mahkeme heyetine başvurmuştu.
1367330386_1359698754applesamsung.jpg

Başvuru kabul edilmiş ve yapılan itiraz neticesinde ödenecek tazminat miktarı 500 milyon dolar seviyesine çekilmişti. Bu defa itiraz sırası Apple’ geldi ve şirket tazminat miktarının indirilmesine karşı çıktı. Son olarak 40 milyon dolar artırılan tazminat miktarı 550 milyon dolar seviyesine ulaştı.

Peki dava süreci sona erdi mi? Elbette ki hayır! Samsung’un ihlal edildiği iddia edilen iki patentle ilgili hala kuşkuları var ve bu noktada kozlarını sonuna kadar oynayacak. İkili arasında 12 Kasım’da başlayacak süreçte birçok gelişmenin daha bizleri beklediğini ön görebiliriz.

Yorumlar
Burak Kaya
Merhaba Türkçeci, Haberde bana ait olan ve aynı zamanda komik olan yorum ne?
Cevapla
türkçeci
Son zamanlarda çok fazla yazım hatası yapıyorsunuz. Samsun ne? Yazının başında ikili demişsiniz sonra ikil olmuş, en son iki olmuş. Biraz daha dikkatli olun lütfen. Ayrıca haberlere kendi yorumlarınızı eklerken de biraz daha profesyonel olun. Çok çocukça yorumlarınız var.
Cevapla
fatih ak
samsung satiyor be kardesim ama sattiklarinin parasini diger firmalara ihlal olarak oduyor
Cevapla
iskender
haberin başindaki elmaya dadanan samsung logosu herseyi ozetliyor aga super olmuş""
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.