Mobil

Samsung ve Huawei arasındaki fark kapanıyor

Dünyanın en çok telefon satan markası Samsung ile ikinci sıradaki marka Huawei arasındaki fark kapanıyor.

Samsung ve Huawei arasındaki fark kapanıyor

Açıklanan son rakamlara göre cep telefonu pazarının iki en önemli firması olan Samsung ile Huawei arasında fark giderek kapanıyor. Pazar verilerine göre Samsung bu yılı 323 milyon cep telefonu satarak biterecek. huawei cephesinde ise bu rakam 251 milyon olacak. Samsung'un pazar payı yüzde 21.3 iken Huawei için bu rakam yüzde 17.7. Yani iki markanın arasında yüzde 3.6 oranında bir fark var.

Samsung ve Huawei arasındaki fark kapanıyor

Geçen yıl ise Huawei ile Samsung arasında pazar payı anlamında yüzde 5.6 oranında bir fark vardı. Geçen yıl Huawei'nin pazar payı yüzde 14.4 iken Samsung'ta bu rakam yüzde 20.3 idi.

ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşından en çok etkilenen marka olan Huawei, yaşadığı engellemelere rağmen yükselişini sürdürüyor. Hatta bu engellemeler yüzünden Huawei Mate 30 cep telefonu Google servisleri olmadan piyasaya sürüldü ve Avrupa'nın birçok ülkesinde satışa sunulmadı. Ancak bu engellemelere rağmen Huawei cep telefonu pazarının önemli bir markası olmayı sürdürüyor.

Yorumlar
mert
sebebi tamamen çin pazarı. yoksa huwayenin samsunga kalite, teknoloji müşteri hiz teknik serv alt yapısı vs vs yetişmesi en az 5 yıl . iş sadece ürünü satmakla bitmiyor. yani. bu hızlı yükseliş belli bir rakamda yavaşlayacak.
Cevapla
yakup
huawei son zamanlarda popülerliği artı telefonlarda lakin samsung yeni çıkan note serilerinde patlama gibi sıkıntılıar oluyor neden kontrol yada test edilmeden piyasaya sürüyorlar telefonu huawei de internette araştırmalar sonucunda her hangi bir sıkıntı göremedim böyle devam ederse piyasa lideri huawei olacaktır adamlara helal olsun telefonda tüm özellikler mevcut tüm imkanı sana sunmuş
Cevapla
Lokman
Katil çinin telofonunu alan kendine Türk demesin
🇹🇷 Gakko 🇹🇷
Huaweinin Samsungu geçmesi zor görini keza Xiaomi hepsini geçecek gibi duri
Cevapla
Çağan
Xiomi türkülerin düşündüğü kadar iyi değil ve pazar payına çok yüksek değil
Lokman
Oo gakko ağam sen nerelerdeydin,özledik seni
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.