Mobil

Samsung ve Jay-Z ortaklık anlaşması imzalayacak

Samsung,Amerika'da Apple ile sürdürülen sıkı rekabette telefon satışlarını artırmak için önemli bir isimle sponsorluk anlaşması yapacak.

Samsung ve Jay-Z ortaklık anlaşması imzalayacak

Samsung’un pazarlama noktasında ne denli başarılı olduğu herkesin malumu. Galaxy S III satışlarından 60 milyona ulaşmak üzere olan şirketin elde ettiği başarılarda kuşkusuz reklam ve pazarlama etkin rol oynuyor. Hatırlatmak gerekirse Samsung  geçtiğimiz yıl Londra’da gerçekleşen 2012 Olimpiyatları’nın resmi sponsoru olmuş ve Galaxy S III’ü TV reklamlarında ve etkinlikler kapsamında defalarca karşımıza çıkarmıştı.
1370407739_samsung-logo-150313.jpg

Benzer çalışmaları Galaxy S4 cephesinde de sürdüren Güney Koreli üretici bir yandan TV reklamları yayınlıyor bir yanda da ülkelerde çeşitli standlar açarak telefonun daha da tanıtılmasına olanak sağlıyor.

Samsung’un pazarlama noktasında önemli bir adım atmak üzere olduğu iddia edildi. Amerika’da Apple ile amansız bir rekabet içerisinde olan şirket, ülkenin en popüler hip hop sanatçılarından Jay-Z ile reklam anlaşması imzalayacak. Jay-Z her ne kadar sanatçı kişiliği ile ön planda olsa da, girişimci, moda tasarımcısı ve medya kuruluşu sahibidir.

Henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak anlaşmanın önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yapılacağı kaydedildi.  Anlaşmanın sağlanması durumunda Jay-Z’nin Samsung’dan alacağı ücret ise 20 milyon dolar olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.