Mobil

Samsung ve LG Akıllı Telefonlarda 4K Ekran Kullanımına Şimdilik Sıcak Bakmıyor

Samsung ve LG 2016'da tanıtılacakları üst seviye akıllı telefonlarda 4K Ultra HD çözünürlüklü paneller kullanmayacak.

Samsung ve LG Akıllı Telefonlarda 4K Ekran Kullanımına Şimdilik Sıcak Bakmıyor

Sony bu yıl IFA 2015 fuarında 4K çözünürlüklü ekrana sahip Xperia Z5 Premium akıllı telefonu tanıtarak ekran çözünürlüğü noktasında önemli bir sıçrama gerçekleştirdi. Dünya panel üretiminin iki önemli oyuncusu LG ve Samsung ise akıllı telefonlarda 4K Ultra HD çözünürlüklü panel kullanımına şimdilik sıcak bakmıyor.

Güney Kore’den gelen son haberler Samsung ve LG’nin 2016 yılında 4K çözünürlüklü panellere geçmeyeceğini, bunun yerine mevcut amiral gemisi telefonlarda kullanılacak Quad HD çözünürlüklü panellerde görüş açısı, parlaklık ve güç verimliliğini artırma yoluna gideceğini bildiriyor.

1450421533_gsmarena001.jpg

LG ve Samsung 2016'da 4K paneller kullanmayacak

4K Ultra HD panellerin ayrıca yüksek maliyetleri ve işlemciler üzerine bindirdikleri ağır yük nedeniyle de kullanımına sıcak bakılmıyor. Sony, Xperia Z5 Premium modelinde her ne kadar 4K panel kullanıyor olsa da, güç verimliliği sağlamak ve işlemci yükünü hafifletmek için sadece video ve fotoğraf gösteriminde 4K çözünürlüğü devreye sokuyor. Telefon diğer durumlarda Full HD çözünürlükte çalışıyor.

LG ve Samsung’un üst seviye akıllı telefonlarda 4K çözünürlüğe şimdilik sıcak bakmıyor olmasını siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Quad HD çözünürlüklü sizce de yeterli mi?

İlginizi çekebilir>> 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.