Mobil

Samsung veliahdından beklenmedik çıkış “hepsi benim hatam!”

Samsung’un gelecekteki başkanı Lee Jae-Yong özür diledi. Samsung binasında basın toplantısı düzenleyen Jae-Yong herşeyin kendi hatası olduğunu kabul etti.

Samsung veliahdından beklenmedik çıkış “hepsi benim hatam!”

2019’a damga vuran olaylardan birisi de Samsung veliahttı Lee Jae-Yong’un, dönemin Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-Hye’ye 25 milyon dolara yakın ödeme yaptığının ortaya çıkmasıydı. Sonuç olarak Jae-Yong rüşvet skandalından ötürü hapse girdi.

Samsung veliahdından beklenmedik çıkış “hepsi benim hatam!”

Elbette malum süreçte pek çok gelişme yaşanınca bu rüşvet skandalı da bir şekilde unutuldu. Lakin hapisten çıkıp görevinin başına dönene Jae-Yong beklenmedik bir şekilde konu ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında gazetecilerin karşısına çıkan Samsung veliahttı yaşanan tüm olayların kendi suçu olduğunu belirtti ve toplumun Samsung’a bakış açısının sert olmasını kendi hatası olarak nitelendirdi.

Samsung veliahdından beklenmedik çıkış “hepsi benim hatam!” - Resim : 1

Samsung çalışanları ile ilgili de bazı söylemlerde bulunan Jae-Yong, işçilerin zamanında sendikalaşmasının önüne geçtiği için pişman olduğunu dile getirdi.

Açıkçası kimse üzeri küllenmeye başlayan bu olayın, Samsung tarafından tekrardan alevlendirileceğini düşünmüyordu. Gerçekten Lee Jae-Yong’un bu hareketinin takdire şayan olduğunu belirtebiliriz.

Elbette bu özür Samsung’un devlet desteğini arkasına alabilmek için hükümetin en üstündeki isimlere yüklü miktarda ödeme yaptığını gerçeğini değiştirmiyor. Dolayısıyla bu noktada LG gibi diğer Güney Kore kökenli teknoloji şirketlerine bariz haksızlıkların yapıldığını da söylemek mümkün. Bakalım Samsung tarafından gelen bu özür halk neslinde nasıl bir karşılık bulacak.

Yorumlar
My . Rize
Samsung Cep Tlf mükemmel harika SAMSUNG yes ??❓❔❓
Cevapla
Kemer Sıkmak
2020 Samsung ve diğer telefon markalarının katlarında ciddi oranda kan kaybettirecek.İnsanlar sümüklü çocuğuna bile telefon alıyorlardı veya yeni model özentileri insanların alım hırsını tetşkliyordu Şimdi kemer sıkma zamanı telefon piyasası yüzde 30-40 daralacak .Arık telefonlarda uçuk fiyatlar göremeycez.Ben devletin yerinde olsam ital telefonlara çok yüksek vergiler getiririm.En çok döviz telefonlara gidiyorum uş
Cevapla
Aaaaaa
Uufff bizim millete laf söyleyecek olay çıktı, yorumlarda şimdik ne laf döktürürler heeer
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.