Mobil

Samsung Windows Phone 8'li telefon üretecek!

Samsung yıl sonuna doğru Windows Phone 8'li telefon üreteceğini resmi olarak duyurdu!

Samsung Windows Phone 8'li telefon üretecek!

Geçtiğimiz hafta düzenlenen MWC 2012 sadece mobil cihazların kendini gösterdiği bir yer olmadı, daha çok yenü ürünlerin gösterildiği bu kongrede yeni mobil işletim sistemleri de ön plana çıktı. Bunlardan birisi de Microsoft'un işletim sistemleriydi.

1330944662_windows-phone.jpgYeni Windows Phone 8 "Apollo", Android işletim sisteminin gölgesinde kalsa da müjdeli haber çok gecikmedi. Yeni Windows mobil işletim sistemi Apollo'yu HTC'den sonra Samsung'da  kullanacağını resmi olarak duyurdu.

Samsung yılın son çeyreğine doğru çıkaracağı mobil cihazlarında Windows Phone 8'i kullanacağını duyurdu. Hali hazırda Windows Phone'lar MWC 2012' de sadece 3 cihazda görüldü. Bu cihazlar: Nokia'nın Lumia 610'u, Lumia 900 ve ZTE'nin Orbit modelinde karşımıza çıkıyor.

1330944680_windows-phone-8-apollo.png

Samsung yetkililerinden Matt Brum'un açıklamasına göre,  Samsung Windows Phone kullanan mobil cihazlara çok önem veriyor, bu yüzden yılın son çeyreğine doğru yeni ürünlerimizin bazılarında Windows Phone kullanabileceklerini söledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.