Mobil

Samsung Xiaomi yüzünden fiyat düşürdü!

Samsung Xiaomi ve diğer Çinli üreticilerin agresif fiyat politikası yüzünden fiyat kırmak zorunda kaldı. İşte detaylar.

Samsung Xiaomi yüzünden fiyat düşürdü!

Çinli akıllı telefon üreticilerinin global pazarda daha aktif bir görünüm sergilemesi Android tarafındaki rekabet unsurlarını da ön plana çıkarttı. Özellikle Xiaomi, realme ve OnePlus gibi agresif fiyat politikasına sahip olan şirketler Samsung, LG, Sony ve HTC gibi katı fiyat politikasına sahip şirketleri hayli zor durumda bıraktı.

Hatta yukarıda saydığımız üreticiler arasında Samsung haricinde ayakta kalabilen 2. bir isim de olmadı. LG kabuğuna çekildi, HTC şu sıralar var olmak ile yok olmak arasındaki ince çizgide, Sony ise hala kendini kaf dağının zirvesinde görüyor.

Samsung ise ayakta durabilmek için ister istemez farklı bir yol izlemek zorunda kaldı.

Samsung Xiaomi yüzünden fiyat düşürdü!

Bilindiği üzere Samsung da ağırlıklı olarak katı fiyat politikası güden bir şirketti. Fakat Xiaomi'nin Samsung'un hakim olduğu pazarları ele geçirmesi Güney Koreli şirketin fiyat kırmasına neden oldu.

Uzun yıllardır hakimi olduğu Hindistan pazarını Xiaomi ve Vivo'ya kaptıran Samsung orta segmentteki pek çok modelinin fiyatını aşağı çekmek zorunda kaldı.

Artık Güney Koreli üretici 100 dolar civarına onlarca model satıyor. Yani Samsung modellerinin eskiye nazaran daha ucuz olduğu söylenebilir.

Elbette aklınıza şu soru gelebilir. Peki bu fiyat düşmeleri bize niye yansımıyor? Cevap son derece basit aslında. Hem döviz kurları, hem de ülkemizdeki vergiler yüzünden telefon fiyatları düşmek yerine artmaya devam ediyor. Mevcut düzende düşmesi de pek mümkün görünmüyor.

Yorumlar
Huseyin
Xiaomi redmi 8 prom var gayet iyi işimi görüyor şimdi poco X3 alacağım Samsun'dan Huawei ile tanışınca nefret ettim Samsung bir daha evime giremez net
Cevapla
Yorum
Adama demezler mi Şikayetçiysen sen yap diye. İş yapan yok konuşan çok. Neye ihtiyacımız varsa biz yapacağız, Bahane üretmeden.
Cevapla
şık
yhjk
Misafir
Çok boş bir yazı sanki samsung battı batıcak daha geçen gün en çok telefon satan yibe samsung diye haber yaptınız
Cevapla
Misafir
bir firmanın batmasını isteyen teknoloji sever olamaz. onu bırak Türkiye de bile bir çok istihdam sağlayan bir şirket. nasıl zihniyetler var . beğenmiyorsan alma bu zaten kişisel bir tavrındır. batmak istemek nedir...
Sansung batsıııınnn
Samsung'un batması en iyisi olur çünkü kazık bir telefon
Düşünmeyen adam
Olsun ben hep 50 liralık Samsung alıyorum
Cevapla
kral
iyide damsung herzaman uygun fiyatli satiyordu. xiaomi cok ucuza sattigi icin siz eoyle geliyir. Gorilla glass dedikleri telefon plastik. kalitesi yok. xiaomi kullananlara sorun anlatsinlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.