Mobil

Samsung yeni bir Galaxy Note 4 tanıttı! Ama nasıl?

Kafalar karıştı.


Samsung'un Snapdragon 810 işlemcili bir Galaxy Note 4'ü satışa sunacağı haberini geçtiğimiz günlerde sizinle paylaşmıştık. Bu gün ise Samsung yeni bir Galaxy Note 4 tanıttı. 

Bu telefonun donanım özellikleri inceldiğimiz Note 4 ile aynı. Pil gücü ekran boyutu vs; ama farklı olan bir yeri var ki o da 300 Mbps internet hızına çıkabilmesi.

Bu hıza erişebilmesi için modemin Cat6 sistemini kullanması gerekiyor ve bildiğimiz üzere bu hızlara Cat6 modemi olan Snapdragon 805 çıkabilmekte. 

Amerika'da ve 4G ağlarında Snapdragon 805 ile satılan Galaxy Note 4'ün bu hızlara erişebildiğini zaten biliyorduk. Bu noktada Cat6 modem kullanan bir diğer işlemci olan Snapdragon 810'un Samsung'a özel olarak belli bir miktarda verilmiş olması acaba muhtemel mi?

1419856550_1419773963samsung-galaxy-note-4-malaysia-snapdragon-810-price-harga.jpg

Geçtiğimiz ay içinde yaptıkları lansmanda "Haziran ayında Snapdragon 810'u göreceğiz" diyen Qualcomm'un Samsung'a böyle bir "kıyak" yapmış olma ihtimali gerçekten var mıdır?

Öyle yada böyle Samsung 300 Mbps hızlara ulaşabilen yeni bir Galaxy Note 4'ün tanıtımını yaptı ve sanırız bu telefon bahsedildiği gibi özel üretim Snapdragon 810'lu bir Note 4 olacak. Android 5.0 ile hız rekorları kıracağını düşündüğümüz yeni Note 4 ile ilgili bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.