Mobil

Samsung yeni çözüm ortaklarını CES 2014'te duyurdu!

CES 14: Samsung, BMW, Trek Bikes, Kidrobot ve 3D Systems ile ortaklık kurdu!

Samsung yeni çözüm ortaklarını CES 2014'te duyurdu!

Samsung, CES 2014’teki Samsung standında interaktif Galaxy deneyimlerini tanıttı. Bu yılki fuarın ilgi odağının mobil teknolojiler olması nedeniyle Samsung, endüstri lideri olarak konumunu tamamen yeni bir noktaya taşıyor. BMWTrek BikesKidrobot ve 3D Systems ile kurulan Galaxy mobil cihaz ortaklıkları 10 Ocak tarihine kadar Las Vegas Kongre Merkezi’nde Samsung standında* sergileniyor.

BMW – Samsung Galaxy Gear ve BMW i Remote özelliği

Dünyanın ilk tam bağlantılı elektrikli aracı olan BMW i3’te, sürücüleri istedikleri zamanda, istedikleri yerden araca erişme olanağı sağlayan entegre SIM kartı özelliği bulunuyor. BMW i Remote uygulamasından yararlanarak sürücüler, kalan akü ömrü ve sürüş menzili bilgisine erişmekten, araç camlarının kapatılıp kapatılmadığının kontrol edilmesine ve aracın klimasının uzaktan ayarlanmasına kadar, çok sayıda faydalı işlevi doğrudan taşınabilir cihazlarından gerçekleştirmek için araçla bilgi paylaşımı yapabiliyor.

1389192318_galaxy-gear-and-bmw-i3-4.jpg

Samsung ve BMWBMW i Remote uygulaması için tasarlanmış bir Galaxy Gear gösterisi hazırlamak için işbirliği yaptı. Gerçek zamanlı güncellemeler ve araca rahat erişim olanağı sağlayan Galaxy Gear, akıllı telefon deneyimini kullanıcının bileğine kadar taşıyor. Kullanıcılar akıllı telefonlarını ceplerinden çıkarmadan önemli bilgileri Galaxy Gear’da görüntüleyebiliyor. Samsung Galaxy Gear sayesinde, BMW i3’lerini doğrudan bileklerinden kontrol edebiliyor.

Galaxy Gear ve BMW i Remote işlevselliği, kullanıcılara şarj ve araç durumu ile ilgili önemli bilgilerin yanı sıra, aşağıdaki özellikler hakkında bilgi almayı sağlıyor:

-  BMW i3’ün akü şarj durumu ve mevcut sürüş menzili

-  Kapı, cam ve sunroof’un durumu

-  Gerekli servis ve inceleme gereksinimleri

Durum güncellemelerinin yanı sıra, kullanıcılar Galaxy cihazlarındaki dokunmatik kullanıcı arayüzü  veya Samsung’un S-Voice konuşma komutunu kullanarak araçlarına binmeden önce BMW i3’ün iç sıcaklığını da uzaktan ayarlayabiliyor. Bunun yanı sıra, sürücüler bir adresi doğrudan BMW i3’lerinin navigasyon paneline göndermek için Galaxy cihazlarındaki S Voice özelliğini kullanarak "Arabaya gönder" işlevini etkinleştirebiliyor. BMW i3 Samsung Galaxy Note 3+ Gear cihazlarını kullanarak BMW i Remote uygulamasının yapabileceklerini göstermek için Samsung standında yer alıyor.

Trek Bikes – Bisiklet deneyimini bir üst seviyeye taşıyın

Samsung dünyanın en yüksek performanslı bisiklet ve bisiklet ekipmanlarının üreticisi olan Trek Bikes ile akıllı telefon teknolojisi ve  bisiklet deneyimini geliştirmek için işbirliği yaptı. Trek Bikes bisikletçiler açısından çok sayıda avantaj sağlayacak şekilde, akıllı telefonlarla bisikletleri entegre etmenin birden fazla olasılığını göstermek için iki konsept bisiklet tasarladı:

1389192354_galaxy-gear-and-bmw-i3-3-1.jpg

- Bisiklet, pedal çevirirken Galaxy Note 3’ü şarj edebiliyor. Bu sayede kullanıcılar; GPS, haritalar ve diğer uygulamalar çalışırken, Note 3´ün pilinin bitmesi konusunda endişelenmeden uzun bisiklet gezilerinin keyfini çıkarabiliyor.

- Bisiklet sürücüleri gidona uyumlu bir şekilde monte edilen Galaxy Note 3 ile ya da kollarındaki Galaxy Gear aracılığıyla, şasiye entegre edilen sensöre kablosuz olarak bağlanabiliyor ve hız, tempo ve mesafe gibi önemli istatistikleri takip edebiliyor.

Kidrobot – Teknoloji sanat ve tasarımla buluşuyor

Samsung ve dünyanın önde gelen özel oyuncak, kıyafet ve aksesuar üreticisi ve satıcısı Kidrobot, Samsung Galaxy taşınabilir cihazlarının gücünden ilham alarak benzersiz ve özel heykelcikler tasarlamak için işbirliği yaptı. Kendini ifade etme anlamında her geçen gün daha da önemli bir yer alan teknolojik taşınabilir aksesuarlar, yaratıcı uygulamalar ya da cihazın kendi içindeki dijital tasarımlar vasıtasıyla kullanıcılarla bağlantı kuruyor. Kidrobot’un ilham verici tasarımını hem Galaxy aksesuarlarında, hem de cihazların içinde yakalamak; sanatsal dışavurum için birçok yeni nokta yaratıyor.

Samsung standında Kidrobot tarafından, Samsung Galaxy’den ilham alınarak yapılan heykelcikler sergileniyor. Samsung standında Galaxy cihazları ve aksesuarlarının yanı sıra, 3 büyük heykel ve 500 heykelcik sergileniyor. Kullanıcılar birden fazla noktada bu yaratıcı tasarımlarla etkileşime girerek, Kidrobot’un popüler sanatçılar dünyasındaki etkileyici, güçlü ve eğlenceli sanat eserlerinin keyfini, bu eserlere çeşitli şekillerde bağlanarak çıkarabiliyor.  

1389192678_galaxy-gear-and-bmw-i3-2.jpg
Samsung standında dünyaca tanınmış sanatçılar da yer alıyor ve sanatçılar, CES 2014’in ilk üç gününde, her gün birer tane olmak üzere 1,5 metrelik Kidrobot X Samsung heykelciklerini canlı olarak boyuyor

3D Systems – 3D Baskı ve tüketiciler arasındaki uçurumu kapatma

Bu yenilikçi ve yaratıcı işbirliklerine ek olarak, Samsung tüketicilere 3D baskının sunabileceklerini göstermek üzere, önde gelen 3D içerik-baskı çözümleri sağlayıcısı 3D Systems ile de ortaklık kurdu. 

Samsung’un Galaxy Note cihazları tasarım ve yaratıcılık süreçlerini basitleştirecek şekilde tasarlanmış olup tüm dünyada milyonlarca kullanıcı tarafından tercih ediliyor. 3D Systems ile ortaklık kurarak Samsung, tüketiciler açısından yaratıcılık sürecini bir adım öteye götürüp tasarımlarını 3D olarak sunmanın ne kadar kolay olabileceğini göstermek için canlı bir gösteri yaparak, tasarımda yeni bir olasılıklar dünyasının kapılarını aralıyor. 

3D Systems kullanıcıların, Galaxy Note kılıflarına yerleştirebilecekleri özel 3D basılan jetonlar tasarlamalarını ve oluşturmalarını sağlayacak bir uygulama geliştirdi. Standa gelecek ziyaretçiler Galaxy Note cihazlarında çeşitli nesneler oluşturma ve bu nesneleri 3D olarak profesyonel bir şekilde yazdırma şansı da buluyor.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.