Mobil

Samsung yeni kamera sensörünü tanıttı

Bazı gelişmiş özellikler sunan Samsung'un yeni kamera sensörü ISOCELL GN1 resmi olarak tanıtıldı.

Samsung yeni kamera sensörünü tanıttı

Sektörde pek bilinmese ve markanın kendi ürünleri dışında pek kullanılmasa da Samsung da önemli kamera sensörü üreticilerinden biri. Bir cep telefonunun çok daha iyi fotoğraf ve video çekmesini sağlayan sensörler, kameranın kalbi olarak kabul ediliyor. Markanın geliştirdiği yeni ISOCELL GN1 kodlu sensör ise Dual Pixel ve Tetracell teknolojilerini harmanlıyor.

Samsung yeni kamera sensörünü tanıttı

Samsung kendi sensörlerinde piksel sayısını artırıp Megapikseli yüksek kameralar geliştirirken kullandığı Tetracell ve odaklamaya yardımcı olmak için geliştirilen Dual Pixel teknolojisi bu yeni sensörde bir araya geliyor. 1.2 pikometre piksel boyutuna sahip olan ISOCELL GN1 kamera sensöründe 100 milyon fazla ffazla algılama sensörü bulunuyor. Bu da sensörün çok daha hızlı netlik yapmasını sağlıyor. Bu yeni özelliklerle güçlendirilen sensör düşük ışık koşullarında bile kameranın netlik yapmasını mümkün hale getiriyor.

50 MP çözünürlük sunan bu yeni sensör 8K 30 fps video desteğini de beraberinde getiriyor. Markadan yapılan açıklamaya göre yeni sensör bu ay içinde üretilmeye başlandı. Elbette bu sensörü kullanan telefonların en erken bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülecebileceğini düşünüyoruz.

ISOCELL GN1 kamera sensörünün Samsung dışındaki markaların telefonlarında kullanılıp kullanılmayacağı şimdilik belirsiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.