Mobil

Samsung yüksek çözünürlüklü bir tablet hazırlıyor

Samsung, Nexus 10'da olduğu gibi yüksek çözünürlüklü ekrana sahip bir tableti önümüzdeki çeyrekte duyurabilir.


Samsung’un UAProf sitesinde ortaya çıkan bazı kodlar, Güney Koreli üreticinin 2650 x 1600p çözünürlüklü bir tablet üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. Nexus 10’da yer alan çözünürlüklü aynı değer sunan tabletin Galaxy Tab 3 Plus olması bekleniyor. Eylül başında Berlin’de düzenlenecek IFA Berlin etkinliğinde görücüye çıkması beklenen tabletin SM-P900/SM-P901/SM-P905 adında 3 farklı modele sahip olacağı öngörülüyor. Android 4.2.2 işletim sistemine sahip tabletin 1.4GHz frekans hızında çalışan bir işlemciyle donatılacağı bildiriliyor. 2GB RAM'in standart olarak beklendiği tablette, işlemciye dair henüz detaylar henüz netleşmezken, Exynos 5 octa ya da Qualcomm cephesinden bir çözüm tabletin güç birimini oluşturabilir.

Samsung halihazırda Android tarafındaki en iddialı tablet üreticisi konumunda. Son olarak Galaxy Tab ailesini yenileyen Güney Koreli üretici, önümüzdeki haftalarda sunacağı tabletle yeni nesil iPad'e karşı bir rakip hazırlığında olabilir. 

1373720953_sm-p900-uaprof-galaxy-tab-3-plus.png

Yorumlar
Misafir
Oh be sonunda note 10.1 tabletindeki gibi piksel saymalar bitecek
Cevapla
Misafir
sayin admin note 10.1 tabletin yerine hala birsey aciklanmadi hic bilgi yok mu ayrica isim yorumlara isim yazma neden yok Teknolojioku: Yorumlarda birbiri adına yorum gönderildiği için "Üye"liksiz yorumlar misafir olarak atanmaktadır. Kullanıcı adı ile yorum için karışıklık olmaması adına üye olmanız gerekmektedir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.