Mobil

Samsung'dan Apple'a ekran göndermesi

Güney Koreli üretici yeni reklamda bir kez daha rakibine göndermede bulunuyor.


Samsung alışılageldik bir şekilde bir kez daha rakibi Apple’a göndermede bulundu. Özellikle Galaxy S serisi akıllı telefonlar için yayınlanan reklamlarda iPhone’la inceden alay eden Samsung, yeni reklamda iPhone 5/5C/5S’te yer alan 4-inçlik ekran ile Galaxy S5’in 5.1-inçlik ekranı karşılaştırıyor. Güney Koreli üretici bir süre önce Galaxy S5 ve iPhone modellerinin pil sürelerini karşılaştırmış ve iPhone kullanıcılarının pil konusunda yaşadığı sıkıntıları esprili bir dille videoya taşıdı.

Akıllı telefonlarda ekran boyutu gün geçtikçe büyüyor. Apple, iPhone 5 ile ekran boyutunu ciddi manada artırsa da, rakipleriyle arasında hala çok fark var.  iPhone 6’da 4.7-inç ve iPhone Air’de ise 5.5-inç ekran kullanılacağı ciddi manada dillendiriliyor. Apple söz konusu boyutlarda iki telefon duyurduğu takdirde sırf küçük ekrandan dolayı iPhone’a geçmeyen ciddi bir kullanıcı kitlesini de yanına çekebilir. 

kaynak: phonearena

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.