Samsung'dan beklenmedik hamle! Yeni Galaxy Z Fold 5 modeli geliyor!

Katlanabilir akıllı telefon dünyasının en güçlü ismi konumunda olan Samsung, yakın zamanda yeni bir Galaxy Z Fold 5 varyantı tanıtacak.

Samsung'dan beklenmedik hamle! Yeni Galaxy Z Fold 5 modeli geliyor!

Temmuz ayında tanıtılan Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Flip 5 katlanabilir telefonlar, Samsung'un katlanabilir telefon piyasasındaki iddiasını güçlendiriyor. Bu modeller, kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Samsung, bu başarının ardından Galaxy Z Fold 5 için özel bir sürüm hazırlığı içinde. Duyumcuların aktardığı bilgilere göre firma, Galaxy Z Fold 5 Thom Browne özel sürümü üzerinde çalışıyor. Samsung, bu sürümü X platformunda (eskiden Twitter olarak bilinen) resmi bir video teaser ile duyurdu. Videonun altındaki yazı ise "Thom Browne masasında tasarım ve yenilikte yeni bir deneyim kutlaması için yerinizi alın" şeklindeydi.

Videoda, Galaxy Z Fold'un şeklinde Thom Browne'a özgü çizgili bir karton kesim gösterildi. Thom Browne ile Samsung arasında ilk iş birliği değil. Daha önce Galaxy Z Fold 2 Thom Browne özel sürümü ve Galaxy Z Fold 3 için benzer bir iş birliği yapılmıştı.

Samsung'dan beklenmedik hamle! Yeni Galaxy Z Fold 5 modeli geliyor!

Tasarım detayları dışında cihazın diğer özellikleri ve çıkış tarihi hakkında henüz bilgi verilmedi. Ancak özel sürümün, standart Galaxy Z Fold 5 ile aynı teknik özellikleri taşıması bekleniyor. Standart sürümde 7,6 inçlik Dinamik AMOLED 2X ekran bulunuyor ve bu ekran 120Hz yenileme hızına sahip. Telefonun içerisinde Qualcomm Snapdragon 8. nesil 2. yonga seti bulunuyor. Bu yonga seti 12GB RAM ve 256/512/1TB depolama seçenekleriyle destekleniyor. Arka tarafta 50MP ana kamera ve 12MP geniş açılı kamera bulunuyor. Ön tarafta ise ekran altı 10MP ve kapağın üzerinde 4MP kamera yer alıyor. Telefon 4400mAh kapasiteli bir batarya ile geliyor ve 25W kablolu, 15W kablosuz şarj desteği sunuyor.