Mobil

Samsung'dan Facebook telefon mu geliyor?

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, Samsung'dan Facebook telefon istedi.


Birkaç hafta önce Google’ın CEO’su Larry Page’ın yaptığı gibi, Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg’de Güney Kare ziyareti yaptı. En büyük mobil şirketlerinden bazılarına ev sahipliği yapan ve giderek cep telefonu sektöründe en büyük kararların alındığı yer bu ülke.

Zuckerberg, meslektaşı Google gibi ekonomi konularında görüşmek üzere Kore’nin Başkanı ve dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Samsung ile görüşmek üzere bir araya geldi.

1371561105_mark-zuckerberg-korea-645x405.jpg

Korea Herald kaynaklarının sızdırdığı bilgilere göre Mar Zuckerberg, muhtemelen Samsung'un CEO'su JK Shin ve grubun varisi ile Samsung yapımı, HTC First benzeri bir Facebook telefon üretmek istediği için görüştü. Habere göre Facebok mobil pazarında daha çok yer edinmek için Samsung’un popülerliğinden faydalanmak istiyor.

Aslında Facebook HTC ile ortak çıkardığı HTC First Facebook akıllı telefondan istediği satış rakamlarını bulamadı ve bu yüzden ikinci bir Facebook telefonu arayışına çıktı.

Bakalım Samsung Facebook’un teklifini kabul edip bir Facebook akıllı telefon piyasaya sürecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.