Mobil

Samsung'dan herkesi şaşırtan kamera hamlesi!

Samsung sonunda pes etti. Kamera alanında rakiplerinin gerisinde kalmaya başlayan Koreli dev, Olympus ile kamera ortaklığına gitme arefesinde.

Samsung'dan herkesi şaşırtan kamera hamlesi!

Samsung sonunda kamera konusunda ortaklığa gidiyor. Söylentilere göre Kamera üreticisi Olympus ile ortaklığa gidileceği gün yüzüne çıkmış durumda. İkonik kamera üreticisi Olympus’un, Samsung ile yapacağı akıllı telefon-kamera anlaşması aslında teknoloji meraklılarını hiç şaşırtmamış,  hatta geç bile kaldıklarını düşündürmüştü.

Ortada somut bir açıklama olmamasına rağmen, uzmanların görüşleri iki firmanın da bu ortaklığa, ticari çıkar örtüşmesinden dolayı sıcak baktıkları yönünde.

Koreli teknoloji devi, ses aksesuarları alanında AKG ile yıllardır çalışıyor. Kamera bölümünde ise kendi teknolojisinde ısrar eden Samsung sonunda vazgeçmiş gibi görünüyor. Her ne kadar ana kamera konusunda kayda değer başarı elde etmiş olsalar da, özellikle telefoto, ultra geniş açılı lenslerin kullanım yaygınlaşması ile bu alanda rakiplerinin gerisinde kalmaya başlamıştı. Rakipleri arasında bu alanda tek kalan Samsung için bir diğer dev, Olympus un DSLR kalitesine yakın lenslerini kullanması, iyi bir hamle olabilir.

İsmi Nokia N serisi telefonlar ile ayrı anılmayan Zeiss’ın, son dönemde Vivo ile kamera alanında bi ortaklığa gittiklerini ve bu doğrultuda üst kalite lenslerini, Vivo’nun amiral gemisi akıllı telefonlarında kullanacaklarını öğrenmiştik. Bunun yanında OnePlus-Hasselblad ortaklığı da yeni dönemde merakla bekleniyor. Bir diğer beraber anılması ikonikleşmiş ikili ise Huawei-Leica ortaklığı.

Akıllı Telefon-Kamera ortaklığı aslında çok yeni bir durum değil. Bahsettiğimiz gibi Nokia bu konuda en şaşaalı günlerinde Zeiss ile birlikte unutulmaz telefonlara imza atmıştı. Günümüzde benzer bir başarıyı ise Huawei-Leica ikilisinde görüyoruz. Peki sizce Samsung-Olympus ortaklığı nasıl sonuçlar doğuracak?

Yorumlar
TC Mehmetçik y
Samsung cep Tlf Çoooo k mikemmel evet harika
Cevapla
Kerem
Samsung zaten kamerada bir numara olağanüstü kamera performansı var oneplus Hasselblad ortaklığı sonrası kamera performansı çok kötü bu işi şimdiye kadar başaran tek firma Huawei oldu ama ondada istikrar yok maalesef kamera bir iyi bir kötü
Cevapla
Polis geldi ac yolu ac 155
Al huawei gec aga kamera huawei nin işidir hocam
Cevapla
Pompaci
Abi samsung kamerada gerideyse başka markaları düşünemiyorum s10 plus kullanıyorum ortalığın içinden geçiyor
Cevapla
yorumcu
samsungun fotoğraf kalitesi oldukça iyidir aslında ama bir bildikleri vardır ki böyle bir işe soyunmuşlar. olympusu fotoğrafçılıkla uğraşan herkes bilir çok yaygın değildir ama çok kaliteli makinaları vardır, her ne kadar yaygınlığı olmadığından dolayı ilk tercih hep nikon canon fuji sony olsada . bu ortaklık umarım iki tarafada yarar rekabet iyidir :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.