Samsung'dan mobil cihazlara 20.000 mAh pil desteği; şarj sorunu tamamen ortadan kalkıyor

Samsung, üç USB-C portu ve 45W hızlı şarj desteği sunan yeni güç bankasını teknoloji pazarına sundu.

Samsung'dan mobil cihazlara 20.000 mAh pil desteği; şarj sorunu tamamen ortadan kalkıyor

Samsung'un Güney Kore'deki lansmanının ardından Çin pazarına özel olarak sunmuş olduğu 20.000mAh kapasiteli yeni güç bankası teknoloji dünyasında dikkatleri üzerine çekiyor. JD.com gibi önde gelen e-ticaret platformlarında ön siparişe açılan bu ürün, 299 yuan (yaklaşık 42$) fiyat etiketiyle tüketicilere sunulacak ve 2 Nisan'da raflardaki yerini alacak. Bej rengiyle şıklığına şıklık katan bu güç bankası, aynı anda üç cihazı şarj edebilme imkanı sunan üç USB-C portuna sahip. Tek bir cihaz şarj edildiğinde ise 45W'a varan güç sağlayabiliyor.

PD3.0 (Power Delivery) ve PPS desteğiyle uyumlu cihazların daha hızlı şarj olmasını sağlayan bu güç bankası, kendisi de 45W hızlı şarj özelliği sayesinde kısa sürede şarj olabiliyor. 152 x 76 x 25.5 mm boyutlarındaki ve 402g ağırlığındaki bu ürün, taşınabilirliği ile de ön plana çıkıyor.

Samsung'dan mobil cihazlara 20.000 mAh pil desteği; şarj sorunu tamamen ortadan kalkıyor

Samsung'un Super-Fast Charging 2.0 teknolojisi ise uyumlu Samsung ve diğer marka cihazlar için şarj sürelerini önemli ölçüde kısaltıyor. Güç bankasının üretiminde kullanılan UL sertifikalı geri dönüştürülmüş malzemeler, karbon emisyonlarının azaltılmasına ve değerli kaynakların korunmasına katkı sağlıyor. Ürünün dış yüzeyinde ise %5.9 oranında geri dönüştürülmüş içerik kullanılmış, bu içeriğin %30'u tüketici sonrası geri dönüştürülmüş malzemeden oluşuyor.

Bu güç bankası, Samsung Galaxy akıllı telefonlar ve tabletler başta olmak üzere USB-C şarj desteğine sahip pek çok cihaz ile uyumlu. Galaxy Note 10+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy S22 serisi, Galaxy S23 serisi, Galaxy S24 serisi ve Galaxy Tab S7 gibi cihazlar için Super-Fast Charging 2.0 desteği sunuyor ve bu sayede cihazların çok daha hızlı şarj olmasını sağlıyor.