Mobil

Samsung'dan mobil ödemeyi hızlandıran işbirlik

Visa ve Samsung’dan mobil ödemelere ivme kazandıracak global işbirliği

Samsung'dan mobil ödemeyi hızlandıran işbirlik

Visa ve Samsung, Visa’nın ödemeler alanındaki uzmanlığı ile Samsung’un mobil cihaz teknolojisindeki liderliğini buluşturarak, dünya çapında mobil ödemelerin yaygınlaşmasını hızlandıracak bir işbirliğine imza attı.

Yapılan işbirliği kapsamında, mobil ödeme programlarını hayata geçirmeyi planlayan bankalar, Visa Mobil Hizmeti’ni kullanarak Samsung’un NFC özellikli cihazlarına ödeme hesap bilgilerini güvenli olarak yükleyebilecekler. Anlaşma ile Samsung, NFC özellikli cihazlarını Visa payWave uygulaması ile piyasaya sürecek. Tüketicilerin mobil cihazlarını temassız terminale gösterip ödemelerini gerçekleştirmelerine olanak sağlayan Visa paWave, Visa’nın mobil ödemelere ilişkin bir uygulaması.

1361889386_visa-samsung-nfc-260213.jpg

Samsung ile uzun zamandır süregelen işbirliklerini bir adım ileri taşımaktan memnuniyet duyduklarını belirten Visa Europe Başkan Yardımcısı Mariano Dima, “Öncü ve yenilikçi iki global şirket bu anlaşma ile heyecan verici ve gelecek vaat eden bir hizmetin hayata geçmesi için önemli bir işbirliğine imza attı. Visa temassız ödeme sistemi ile donatılan Samsung mobil cihazlar, mobil ödemelerin dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin günlük hayatına girmesi yönünde güçlü bir adım niteliğindedir” dedi.

 

Samsung’un NFC özellikli cihazlar alanında öncü olduğunu ve NFC tabanlı mobil ödemelerin hayata geçmesi için de liderlik yaptığını belirten Samsung Electronics Başkanı ve Medya Çözüm Merkezi Direktörü Dr. Won-Pyo Hong ise “Visa ile yapmış olduğumuz bu işbirliği, global bir mobil ödeme platformu oluşturmak için atılmış bir adımdır. İşbirliğimizin finans kuruluşları için büyük değer taşıdığına ve tüketiciler için NFC ödemeleri seçeneğini sunan bir girişim olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

 

Visa ve Samsung’un işbirliği, lider bir ödeme sistemi ile bir mobil cihaz üreticisi arasında bu alanda gerçekleşen ilk global işbirliği olmasının yanı sıra, geniş kapsamlı mobil ödeme programlarının hayata geçmesi için atılan ilk adım olma özelliğini de taşıyor.

 

Visa, 25-28 Şubat tarihleri arasında Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2013’te, bu işbirliği kapsamında geliştirilen, mobil özellikli Visa payWave teknolojisini ve finansal kuruluşların hesap bilgilerini NFC özellikli Samsung cihazlara güvenle yükleyebilecekleri “Visa Mobil Hizmeti”ni tanıtacak.

Yorumlar
Yusuf
Bunun arkasından alışveriş yapan mutlu bir aile reklamı yaparlar. Bir çok saf insan da gidip ürünleri alır. Teknoloji hayatı kolaylaştırıyor fakat biz tembelleşiyoruz. Tembellik insana mutluluk getirmez. Bu yüzden hep orta yolu tercih etmeli aşırılıklara kaçmamalı. İhtiyaçlar iyi tespit edildikten sonra gereği yapılmalıdır. Güler yüzlü reklamlara aldanmayalım...
Cevapla
m@p53
ekonominin çarklarının dönmesi açısından iyi. ama o çarklar arasında ezilen bizler için kötü. ekonomi harcamak üzerine kurulmuş. ATM den 50 veya 100 TL çekiyorsun kesinlikle birşey almadan bozduramazsın. yani sistem seni harcamaya zorluyor. ha ne oluyor sen harcamış oluyorsun o da malını satmış oluyor. NFC teknolojisi bazı durumların önüne geçebilir. ama harcama oranını arttıracağı aşikardır.
Cevapla
Buğra
Para harcamanın kolay yollarını üretip bize harcatıyorlar. Harcamalarımız bankaya borçlanma olarak artarak devam ediyor. Ödeme işlemlerinin bu kadar kolaylaşması iyi mi kötü mü karar veremiyorum.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.