Mobil

Samsung’dan rekor kâr beklentisi !

Güney Koreli üretici, geçen yılla kıyaslandığında neredeyse %50 daha fazla kâr bekliyor.

Samsung’dan rekor kâr beklentisi !

Mobil dünyasının bir numaralı ismi Samsung, sektördeki pazar payını artırmasına paralel olarak gelirlerini de arttırmakta. Son olarak 2013 yılında 500 milyon telefon satış hedeflediğini bildiren Güney Koreli üretici, 2013 yılı ilk çeyrek için rekor kâr beklentisinde olduğunu açıkladı.

Samsung, yılın ilk çeyreğinden elde edilecek satışlar neticesinde 8.5 ila 8.9 trilyon won (13.6 – 14.2 milyar TL) arasında bir kâr beklenmektedir. Söz konusu rakamın geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında hedefin ne kadar büyüdüğü daha net ortaya çıkıyor. Samsung, 2012 yılı birinci çeyreğinde 5.85 trilyon won kâr elde etmişti.
1365145227_note-2-galaxy-s3-naast-elkaar.jpg

2013 yılı ilk çeyreğinde Galaxy S4’ün henüz satışa sunulmadığı düşüldüğünde gelirin büyük bölümünü Galaxy S ve Note serisi telefonlar oluşturacaktır. Şu an itibariyle 220 milyar dolarlık bir değere sahip olan Samsung’un her dönemde değerini arttırdığı görülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.