Mobil

Samsung’dan yeni pil teknolojisi!

Note 7'den sonra pil tarafına daha çok önem vermeye başlayan Samsung, yeni bir pil teknolojisi geliştirdiğini duyurdu.


Samsung’un Advanced Institute of Technology bölümde geliştirilen yeni pil, standart pillerden farklı olarak silikon yerine grafen kullanıyor. Karbonun grafit ve elmas gibi allotroplarından birisi olan grafen, bal peteği gibi bir yapıya sahip. İki boyutlu olan bu malzeme, en iyi iletkenler arasında yer alıyor.

Bunu yeni bataryasına entegre eden Samsung, her şeyi değiştirecek bir sonuç elde ettiğini belirtiyor. Yeni batarya şuanki bataryalardan 5 kat daha hızlı şarj edilebiliyor. Sadece 12 dakika içerisinde tamamen dolduğu söylenen pil, silikona göre 140 kat daha hızlı gerçekleşen elektrik aktarımı sırasında asla ısınmıyor.

1511867023_1.jpg

Şirket pilin bu güçlü aktarım sırasında 60 derece olan sıcaklığını koruduğunu belirtiyor ve bu da güvenlik için çok büyük önem taşıyor. Pilin kapasitesi hakkında herhangi bir bilgi verilmezken, %45 daha büyük bir kapasiteden bahsediliyor.

Samsung yeni bataryası için hem Güney Kore hem de Amerika Birleşik Devletleri’nde patent başvurusu yaptı. Henüz son kullanıma yönelik olmayan bu teknoloji, yine de gelecek için büyük önem arz ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.