Samsung'dan yenilikçi kare şeklinde genişleyen ekran patenti

Samsung, benzersiz bir kare şeklinde genişleyebilen ekranlı akıllı telefon için patent aldı, teknoloji dünyasında heyecan yarattı.

Samsung'dan yenilikçi kare şeklinde genişleyen ekran patenti

Samsung, akıllı telefonlar için yenilikçi bir tasarım üzerinde çalışıyor olabilir. Ortaya çıkan yeni bir patente göre, genişleyebilen bir ekran paneline sahip kare şeklinde bir cihaz geliştiriliyor. Bu model hakkında bildiklerimiz şu şekilde: Güney Koreli teknoloji devi, katlanabilir akıllı telefon segmentinde lider konumda bulunuyor ve en son ürünleri Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 modelleri.

Ancak, esneyebilen bir ekran yerine genişleyen bir ekrana odaklanan yeni bir akıllı telefon türü üzerinde çalışıldığı görülüyor. Samsung'a ait bir patent, genişleyebilen ekrana sahip kare şeklinde bir telefon tasarımını gösteriyor. Bu yenilikçi tasarım, katlanabilir telefonlarda karşılaşılan bazı sorunları çözebilir.

Samsung'dan yenilikçi kare şeklinde genişleyen ekran patenti

Genişleyebilen bir telefon, daha geleneksel bir ekran gibi olacağından, kullanıcılar için daha dayanıklı ve pratik bir seçenek sunabilir. Bilindiği üzere, hareketli parçalar, bir cihazın bütünlüğü için potansiyel zayıflıklar oluşturur. Ancak Samsung'un son patenti, farklı bir tür esnek ekranla bu algıyı değiştirebilir. Tipik bir katlanabilir telefondan farklı olarak, genişleyen panel, ek ekran alanı sağlamak için dışarı çekilebilen cihazın sadece küçük bir bölümüdür.

Yeni tasarım, ekranın daha fazla esneklik ve dayanıklılık kazanmasını sağlamak için paralel hizalanma, benzersiz bağlantılar ve destek yapılarına odaklanacak. Ancak, bu durumun sadece bir patent olduğunu ve Samsung'un böyle bir cihaz üzerinde çalışıp çalışmadığının bilinmediğini unutmamak önemli. Fakat bu, esnek ekranlara sahip gelecekteki akıllı telefonların nasıl görünebileceği konusunda ilginç bir fikir sunuyor.