Mobil

Samsung’dan yuvarlak ekranlı akıllı saat hamlesi geliyor

LG, Motorola ve Alcatel’in ardından bu defa Samsung yuvarlak ekranlı bir saat duyurmaya hazırlanıyor.

Samsung’dan yuvarlak ekranlı akıllı saat hamlesi geliyor

Giyilebilir teknolojik ürünler kategorisinde akıllı saatler aldı başını gidiyor. Birçok üreticinin gündeminde olan akıllı saatlerde son dönemde yuvarlak ekranlı çözümler ön plana çıkmaya başladı. Moto 360’ın beğenilen tasarımı, kısa bir süre sonra tanıtılan LG G Watch R, geçtiğimiz günlerde tanıtılan Alcatel OneTouch Watch ve son olarak CES 2015’te LG’nin Audi için özel olarak ürettiği WebOS işletim sistemli akıllı saatlerin tümü yuvarlak tasarımlarıyla ön planda olmayı başardı.

1420755585_samsung-patent-interface-round-smartwatch1.png

SamMobile sitenin sağlam kaynaklara dayandırdığı habere göre Samsung da mart başında düzenlenecek Dünya Mobil Kongresi’nde yeni bir akıllı saat duyurusu gerçekleştirecek. İddiaya göre  Orbis kod adlı saat yuvarlak tasarımlı olacak ve Tizen işletim sistemiyle çalışacak.

Akıllı saatin özellikleri, çıkış tarihi ve fiyat bilgisi gibi ayrıntılar henüz mevcut değil ancak yakında tüm bu detayların ortaya çıkması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.