Mobil

Samsung'un anavatanından Apple'a dava!

Tam 370.000 Güney Koreli, Apple'a iPhone'u yavaşlattığı için dava açtı.


Apple, 2017 yılını skandal bir açıklama ile kapatmıştı. Cupertinolu teknoloji devi, bataryası yıpranmış iPhone'ları, akım dengesizliğinden dolayı devreleri zarar görmesin kasıtlı olarak yavaşlattığını resmen açıklamıştı. Bu olayın ardından dünyanın dört bir yanından Apple'a binlerce dava açılmıştı.

Bugün gelen haberlere göre; Samsung'un anavatanı Güney Kore'den Apple'a iPhone'u yavaşlattığı için dava açan kişi sayısı tam 370.000. Bu sayıyı Güney Kore'nin nufüsuna oranladığımızda yaklaşık her 140 Güney Koreli'den biri Apple'a dava aşmış durumda.

Cupertinolu deva açılan tazminat davası için kişiler tam 2.000 dolar istiyor. Eğer herkes davayı kazanırsa Apple'ın kasasından tam 740.000.000 dolar çıkacak. Verilen hakların geri alınamayacağı hususunu göz önünde bulundurursak, Apple'ın bu davaları kaybetme olasılığı çok yüksek görünüyor. Bakalım Apple, 2018'i nasıl kapatacak?

Yorumlar
Ömer
Türkiyede kanunlar tüketiciyi korumuş olsaydı bizde dava açar İphoneyi süründürürdük ama malesef kanunlar birilerinin sadece oyuncağı konumunda
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.