Mobil

Samsung'un Android 4.4 KitKat listesi sızdırıldı

Samsung, hangi cihazlara Android 4.4 KitKat güncellemsi yapacak?


Google, geçtiğimiz ay tanıttığı Android’in son sürümü Android 4.4 Kitkat ile 512MB gibi azaltılmış bellek tüketimi özelliği olduğunu ve bu sayede daha çok kitlelere Android deneyimi sunmak istediğini söylemişti. Bu açıklamanın ardından düşük maliyetli cihaza sahip kullanıcılar bile bu güncellemeyi beklemeye başladı.

Şimdi Samsung’un bu güncelleştirmeyi sunmayı planladığı cihazların bir listesi sızdırıldı. Bu listede Samsung’un yüksek özellikli cihazlarının yanı sıra giriş ve orta seviye akıllı telefonları mevcut.

1386325173_4.4-mid-range-devices1.jpg

Cihazların listesi oldukça uzun, Galaxy S4 mini, Galaxy S3 mini, Galaxy S Advance, Galaxy Ace 3, Galaxy Core, Galaxy Fame, Galaxy Ace 2 ve Galaxy Fresh gibi modelleri içeriyor. Muhtemelen listede daha fazla cihaz var ancak sızdırılan görüntüde sadece bu kadarı görünüyor.

Samsung’un bu listeyi hazırlamış olması bu cihazlara güncellemeyi gerçekten vereceği anlamına gelmez. Listede bulunan Galaxy S4 Mini büyük olasılıkla Android 4.4 KitKat güncellemesini alacaktır ancak diğerleri için pek umut olmayabilir. Çünkü Android 4.4 ile birlikte oldukça büyük yer kaplayan Touchwiz yazılımı ağır gelebilir. Ancak Samsung’un kullanıcılarına jest olsun diye en azından listedeki bazı modellere bu güncellemeyi sunacağını düşünüyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.