Samsung'un bütçe dostu modeli tasarım olarak S24'ü andırıyor

Samsung'un orta segment modeli Galaxy M55 5G'nin render görüntüleri sızdırıldı. İşte detaylar!

Samsung'un bütçe dostu modeli tasarım olarak S24'ü andırıyor

En fazla telefon sattığı alan olan orta segmente yönelen Samsung, yeni telefonu Galaxy M55 5G'ye odaklandı. Yakında tanıtılması beklenen cihazın render görüntüleri de sızdırıldı. Görüntüleri incelediğimizde telefonun Samsung'un artık klasikleşmiş tasarım çizgisini sürdürdüğünü görüyoruz. Açık konuşmak gerekirse Samsung'un tasarım departmanında yer alan çalışanlar muhtemelen şirketin en rahat departmanıdır. Zira Güney Koreli teknoloji devi neredeyse bütün modellerinde aynı tasarımı kullanıyor. Yani örnek vermek gerekirse Galaxy S serisi ile A serisindeki modelleirn görünümleri birbirleriyle neredeyse bire bir aynı.

Samsung Galaxy M55 5G render görüntüleri sızdırıldı!

Söz konusu telefonun özellikleri de ortaya çıktı. Buna göre Galaxy M55 5G, gücünü Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisinden alacak. 4 nm üretim sürecinden geçen bu işlemciye 12 GB RAM eşlik edecek. 1080 x 2400 piksel çözünürlüğe sahip bir ekran ile raflardaki yerini alacak Galaxy M55 5G, 450 DPI yoğunluk sunacak. 

Samsung'un bütçe dostu modeli tasarım olarak S24'ü andırıyor - Resim : 1

45W hızlı şarj destekli 6.000 mAh bataryayla satışa çıkacak olan cihaz, pil ömrü konusunda da kullanıcılarını tatmin edecek gibi görünüyor. Geekbench testlerine de gelen bu telefon, girdiği çek çekirdekli testlerden 3.575 puan, çok çekirdekli testlerden ise 11 bin 330 puan alıyor. Telefonun kamera özelliklerine dair herhangi bir detay ise henüz netleşmedi.