Mobil

Samsung'un esnek ekranları bir süre daha geçikecek

Esnek ekranların kapsülleme sürecinde yaşanan sorun, söz konusu ekranların duyurusunu geciktiriyor.

Samsung'un esnek ekranları bir süre daha geçikecek

Esnek ekran geliştirme noktasında LG ile sıkı bir rekabet içerisinde olan Samsung'un geçtiğimiz yıl yaptığı değerlendirmeler, ilk çözümün 2013 yılı birinci döneminde tanıtılacağı şeklindeydi. Yeni yılla birlikte özellikle CES ve MWC etkinliklerinde esnek ekranlı bir telefonun resmi olarak duyurusu bekleniyordu. Ancak Samsung cephesinden gelen açıklamalar esnek ekran projesinin bir süre daha gecikeceği yönünde.
1366266781_samsung-flexiscreen.jpg

Güney Kore kaynaklı ETnews gazetesinin haberine göre Samsung OLED panellerdeki oksijen hassasiyeti sebebiyle esnek ekranların kapsülleme sürecinde sorun yaşamakta. Söz konusu teknoloji esnek ekranların temel dayanağını oluştururken; Samsung, Vitex adında yeni bir kapsülleme teknolojisini gözden geçiriyor.

LG cephesinde yaşanan gelişmelerin ise olumlu yönde ilerlediği kaydedilirken, şirketin bu noktada Güney Kore hükümeti tarafından maddi olarak desteklendiği de bildiriliyor.

Yorumlar
bilent gül
güneykoreye helal olsun devleti yukseltmeyi biliyorlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.