Mobil

Samsung'un IFA'da tanıtacağı bir başka ürün Gear Solo olacak

Samsung'un bir süredir dillendirilen akıllı saatinde SIM kart girişinin de yer alması bekleniyor.

Samsung'un IFA'da tanıtacağı bir başka ürün Gear Solo olacak

Geçtiğimiz yıl Galaxy Note 3’ün yanında Galaxy Gear, bu yıl şubat ayında Galaxy S5’le birlikte Gear 2 ve Gear 2 Neo çözümlerini, Google I/O’da ise Gear Live akıllı saatleri duyuran Samsung’un giyilebilir cihazlar kategorisindeki tanıtımları bunlarla sınırlı kalmayacak.

Güney Kore’de yayınlanan bir rapora göre Samsung, IFA Berlin’de Gear Solo isminde yeni bir akıllı saat tanıtımı gerçekleştirecek. Yılın ilk yarısında beri dillendirilen söz konusu akıllı saat gelen haberlere göre SIM kart girişine sahip olacak. Gear Solo sahip olduğu SIM kart desteği sayesinde herhangi bir akıllı telefona ihtiyaç duymadan sesli arama işlemi gerçekleştirebilecek. Gear Solo’nun teknik detayları henüz bilinmiyor ancak fiyatının SIM kart dolasıyla diğer saatlerden daha pahalı olacağını şimdiden ön görebiliriz.

Gear Solo’nun tanıtım tarihi için 4 Eylül işaret edilse de, akıllı saatin Galaxy Note 4 ile birlikte 3 Eylül’de sahne alması bekleniyor. 

kaynak: english.yonhapnews

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.