Mobil

Samsung'un yeni giyilebilir cihazı Galaxy Band olacak!

Galaxy Gear'dan sonra yeni cihaz Galaxy Bond olacak!

Samsung'un yeni giyilebilir cihazı Galaxy Band olacak!

Samsung, geçtiğimiz aylar içerisinde çıkarmış olduğu akıllı saati Galaxy Gear ile birlikte giyilebilir teknolojilerde insanlığı bir adım daha öteye itti. Gear adını verdiğimiz akıllı saat şuanda hayatımızda ve binlerce kişi tarafından kullanılıyor. Genellikle iş hayatının çeşitli kitleleri tarafından kullanılan saatin satış rakamlarının da 1 milyonu bulduğu dile getiriliyor.

Güney Kore'den gelen son habere göre Samsung, yeni bir akıllı giyilebilir cihazla hayatıma girecek. Bu cihaz ne bir akıllı saat ne de farklı bir cihaz. Fitness takip bandı olarak hayatımıza girmesini beklediğimiz bileklik tarzında gelecek.

1388059882_samsungbandd.jpg

S Health uygulamasıyla birlikte senkronize olarak çalışacak Galaxy Band özel tasarımı ve çeşitli renkleriyle birlikte gelecek. Üzerinde herhangi bir ekran bulundurmayacak olan bileklik akıllı telefonlarımıza entegre olabilecek. S-Band adlı fitness takip kemeri ile benzer olacağı belirtilen cihaz adım sayma, mesafe ölçme, tempo algılama gibi özelliklerle gelecek. 

1388060423_s-band.jpg

Bluetooth 4.0 ile düşük enerji tüketecek olan Galaxy Band, GPS yoluyla konum ve hava durumunu da belirtecek. MWC 2014'te tanıtılması beklenen cihaz Samsung'u bir adım öteye taşıyacak. Fiyat konusunda henüz net bişey olmasa da çok yüksek bir maliyette olmayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.