Samsung’un yeni güncellemesi bazı sorunları da beraberinde getirmiş olabilir

Güney Koreli teknoloji devi tarafından servis edilmeye başlanan One UI 5.1 güncellemesinin batarya kullanım sürelerini azalttığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Samsung’un yeni güncellemesi bazı sorunları da beraberinde getirmiş olabilir

Samsung'un en son One UI arayüzü, One UI 5.1, son zamanlarda yüklenen bazı cihazlarda batarya ömrünü azaltıyor. İtalyan bir Samsung destek sayfasında bir Galaxy S22 Ultra kullanıcısı, güncellemeyi geri alabilseydi tereddüt etmeden geri alacağını belirtti. Kullanıcının iddialarına göre cihazına One UI 5.1 güncellemesini yükledikten sonra ekran açık kalma süresi 7 saatten 4 saate kadar azaldı.

Reddit'te, Exynos model bir Galaxy S22+ kullanıcısı da telefonuna One UI 5.1'i yükledikten sonra benzer bir kullanım süresi azalması yaşadığından şikayet etti. Ayrıca, diğer bir Galaxy S22 serisi kullanıcısı da One UI 5.1'i yükledikten sonra pil ömründe bir düşüş yaşadığını bildirdi.

Samsung’un yeni güncellemesi bazı sorunları da beraberinde getirmiş olabilir

Bataryanın daha hızlı tükenmesinin yanı sıra, telefonun ısınma problemleri yaşamaya başladığına dair bazı raporlar var. Ancak bir Reddit kullanıcısı, güncellemeyi son zamanlarda yükleyenlerin sabırlı olmaları gerektiği konusunda uyarıyor.

Bu kullanıcı "Hemen hemen her güncellemeden sonra şunu gözlemledim, durum bir süre daha kötüleşiyor ve birkaç gün sonra normale dönüyor. Umarım bu trend devam eder" şeklinde yorum yapmayı tercih etti. Başka bir kullanıcı da One UI 5.1 yüklendikten sonra telefonun optimize olmasına izin verilmesi gerektiğini belirtti. Samsung ise şimdilik bu konulara ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.