Samsung’un yeni modeli Galaxy Z Flip 6 ve Z Fold 6 almaya değer mi?

Samsung yeni katlanabilir akıllı telefon modellerini tanıttı. Peki ama farklar neler?

Samsung’un merakla beklenen yeni katlanabilir akıllı telefon modelleri sonunda tanıtıldı. Peki Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6 bizlere neler vaat ediyor.

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. Samsung yeni katlanabilir ekranlı telefon modellerinde incelik trendine pek uymamış. Malum son dönemde çıkan yeni katlanabilir akıllı telefonlar fazlasıyla inceydi. Dolayısıyla katlandığında bile en fazla bir telefon kalınlığında karşımıza çıkıyorlardı. Samsung ise bu incelik trendine yeni modellerine çok katılmamış.

Hatta iki modele de baktığımızda selefi cihazlarla çok fazla benzer noktalara sahip olduklarını görüyoruz. Sadece çok ufak noktalarda bir takım yenilikler göze çarpıyor. Peki bu yenilikler neler?

Samsung’un yeni modeli Galaxy Z Flip 6 ve Z Fold 6 almaya değer mi?

Örneğin Z Flip 6 modelinde selefine nazaran en önemli yenilik artık 50MP’lik bir ana kameraya sahip olması. Daha önceki Z Flip modellerinde hep 12MP’lik ana kamera kullanılmıştı.

Z Fold serisi söz konusu olduğunda da benzer bir durum karşımıza çıkıyor. Çok ufak değişiklikler mevcut. Özellikle tasarımsal anlamda Samsung’un önemli bir yenilik vaat etmiyor oluşu biraz can sıkıcı.

Durumu sizler için hazırladığımız ön karşılaştırma videolarında da ele aldık. Yıl 2024 olmasına rağmen hala 25W’lık şarj desteğinin sunulması gerçekten üzücü.

Önümüzdeki günlerde bu iki cihaz teste geldiğinde sizlerle daha detaylı paylaşımlar yapacağız. Fakat şimdilik yorumumuz Galaxy Z Flip 5 varken Z Fold 6’yı almanın çok da mantıklı olmadığı yönünde.