Mobil

Samsung'un yeni pil teknolojisi ile Galaxy S6'ya 4000 mAh pil sığabilecek

Samsung'un yeni telefonları pil canavarı olarak gelebilir.

Samsung'un yeni pil teknolojisi ile Galaxy S6'ya 4000 mAh pil sığabilecek

Akıllı telefon üreticileri her ne kadar en yüksek özellikleri amiral gemisi cihazlarında sunsa da, pil olayını halen çözebilmiş değiller. Özellikler yükseldikçe telefonların pil ihtiyacı da artıyor ancak özelliklerde atılan bu adımlar pil konusunda kendini gösterebilmiş değil.

Samsung yeni bir pil teknolojisi üzerinde çalışıyor ve bu teknoloji ile telefonların inceliğinden taviz vermeden 4000 mAh pil üretebilecek. Pillerdeki bu yükseliş, pil boyutu ve kapasitesi değişmeden gerçekleşecek. Samsung’un Ar-Ge departmanı, katot materyal bileşimi kullanarak bunu elde ettiğini açıkladı. Ar-Ge merkezi, silikon yüzeyi güçlü ve iletken grafen kaplayarak silikon etrafında bir tür koruyucu tabaka oluşturdu ve yüksek yoğunluklu, son derece dayanıklı katot materyali geliştirdi.

Bu pil teknolojisi ile Samsung Galaxy S6 gibi bir telefona, üç gün boyunca yetebilecek 4000 mAh ve üstü piller üretilebilecek. Lityum iyon pillerin görünümü değişmeden gücü iki kat arttırılmış olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.