Mobil

Samsung’un yeni tableti Bluetooth SIG tarafından ortaya çıkarıldı

Son olarak Galaxy Note 8'i duyuran Samsung, tablet cepehesinde yeni ürünlere devam edecek.

Samsung’un yeni tableti Bluetooth SIG tarafından ortaya çıkarıldı

MWC 2013 etkinliğinde Samsung cephesinden daha fazla tablet tanıtımı bekleniyordu ancak Güney Koreli üreticinin bizlere sunduğu tek model Galaxy Note 8 oldu. Etkinlik öncesinde yeni tabletler hakkında iddialar bir hayli yoğunluk kazanmış ve bir dizi teknik özelliklerde fazlasıyla gündemde yer edinmişti.

Etkinlik geride kalırken henüz farklı çözümler karşımıza çıkmadı ancak cihazlar hakkında bilgiler de sunulmaya devam ediyor. Bluetooth SIG kayıtlarında tekrar ortaya çıkan Galaxy Tab 3 GT-P8260 üreticinin 2013 yılı içerisinde en iddialı tableti olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Tıpkı Nexus 10’da olduğu gibi 10.1-inç büyüklüğünde 2560 x 1600 p çözünürlüklü bir ekrana sahip olması beklenen tablette işlemci birimi ise Cortex-A15 mimarisini temel alan ve 28nm fabrikasyon sürecinde üretim gösteren çift çekirdekli Exynos 5250 olacağı iddia ediliyor. Ancak bu işlemciden ziyede gelişen rekabet ve yarı iletken teknolojisi düşünüldüğünde 4 çekirdekli bir işlemcinin yer alması daha yüksek ihtimal olarak görünüyor. Android’in en güncel versiyonuna sahip olması beklene tablette, 8MP çözünürlüklü kamera, microSD kart desteği ve 2GB RAM beklenen diğer teknik özellikler arasında yer alıyor.

1362638437_samsung-galaxy-tab-3-plus-lte-gt-p8220.jpg
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.