Mobil

Sanal RAM'e sahip cep telefonları: Hangi marka hangi model?

Son zamanlarda akıllı telefon markaları kullanıcılar için epey faydalı sayılabilecek Sanal RAM özelliğini sunmaya başladılar. İşte Sanal Ram sunan markalar!

Sanal RAM'e sahip cep telefonları: Hangi marka hangi model? - Page 1

Sanal RAM, çeşitli markaların son günlerde tercih ettikleri özelliklerden bir tanesi. Bu özellik, mobil cihazların performansını ve görev yönetimini geliştirmektedir. Bu sistemin çalışmaya başlaması için akıllı telefonlarınızın çoğunun yazılımını yükseltmeniz gerekiyor. Bunun için de akıllı telefon markanızın buna izin veriyor olması gerekiyor.

Kullanıcıların bellek talebinin artması durumunda sistem, dahili depolama kaynaklarından alan ayırarak akıllı telefonun modeline göre belleğe 1 GB’tan 5 GB’a kadar ekleme yapabiliyor. Sanal RAM sistemi daha özet olarak açıklarsak telefonların içerisindeki yerleşik depolama biriminden (ROM) bir alanı ayırıyor ve bunu bellek yani RAM’e aktarıyor.

Görünen o ki, diğer telefon üreticileri de bu özelliği faydalı buldular ve artık müşterilerine sanal RAM seçeneğini ücretsiz olarak sunuyorlar.

İşte Sanal Ram Sağlayan Akıllı Telefon Markaları!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.