SAR değeri nedir, neden önemlidir?

Akıllı telefon alırken herkes ekranına, işlemcisine, tasarımına veya markasına bakıyor ancak herkesin göz ardı ettiği çok önemli bir özellikleri bulunuyor.
SAR değeri nedir, neden önemlidir? - Page 1
Akıllı telefon alırken herkes ekranına, işlemcisine, tasarımına veya markasına bakıyor ancak herkesin göz ardı ettiği çok önemli bir özellikleri bulunuyor. O da SAR yani özgül soğurma oranı özelliğidir. Kimi akıllı telefonda yüksek ve kimisinde bu oran azdır.
SAR değeri nedir, neden önemlidir? - Page 2
Ancak bizler telefonlarla bu kadar yoğun vakit geçirdiğimiz için bu değerleri asla göz ardı etmemeliyiz. Peki SAR değeri nedir, ne işe yarar?
SAR değeri nedir, neden önemlidir? - Page 3
SAR, özgül emilim oranı veya özgül soğurma oranı olarak bilinir. (İngilizce: Specific absorption rate) Bu SAR oranı radyo frekans (RF) elektromanyetik alana maruz kalındığında beden tarafından soğurulan enerji oranının bir ölçüsüdür.
SAR değeri nedir, neden önemlidir? - Page 4
AKILLI TELEFON ALIRKEN DİKKAT

Akıllı telefonlardaki bu değerin yüksek olması durumunda ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. Yani akıllı telefon alırken SAR değerlerine bakmanız büyük önem taşıyor.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.