Mobil

SD karta taşınamayan uygulamaların çözümü

Bazı Android cihazların dahili bellekleri 150 mb civarında olduğu için bir yerden sonra yüklenen yeni uygulamalar eskilerini silmeye zorluyor.


Bu durumdan kurtulmak için Android, Uygulamalar bölümünde bazı uygulamalar için SD Karta taşı seçeneği eklemiş ancak her uygulamada aktif değil. Şuanda okuduğunuz konunun açılış amacı da bu zaten.

Bir kaç basit kod ile pasif olan "SD Karta taşı" butonunu aktif etmek için bazı ayarlamalar ve Android SDK yazılımı gerekiyor. Android SDK yazılımını indirip kurduktan sonra, cihazınızı bilgisayara bağlamadan; Ayalar -> Uygulamalar -> Geliştirme bölümündeki USB Hata Ayıklama modunu açın. Şimdi USB ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.

- Başlat -> cmd ( programları ve dosyaları ara bölümüne yazın ) MS-DOS yazılımını açtıktan sonra;1323525452_annn.jpg


1) cd..
2) cd..
3) cd C:/Program Files (x86)/Android/android-sdk/platform-tools ( Android SDK yazılımının kurulu olduğu dizin sizin bilgisayarınızda farklı ise bu alanı kendinize göre değiştirin. )
4) adb shell pm setInstallLocation 2

Artık cihazınızın SD Karta taşı butonu aktif. Tüm uygulamalarınızı SD Karta taşıyabilirsiniz.

Yorumlar
yasin
merhaba özüm güncel mi?
Cevapla
yunus
yapan varmı arkadaslar telefonda bır sıkıntı cıksın ıstemıyorum.GERCEKTEN İŞE YARIYOMU
Cevapla
ahmet
sdk yazıoımı nasıl kuracağız
Cevapla
Mehmet
Aygıt bulunamadı diyor bende komut sisteminde neden acaba
Cevapla
gizliii
ben de yapacam
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.