Mobil

Sense ve Saf Android bir arada - video

HTC'nin üzerinde çalıştığı iddia edilen proje, Android yazılım uzamanı Paul O'Brien tarafından kısa süre içerisinde yayınlanacak.


Saf Android ile çalışan HTC One’ın resmiyet kazanmasıyla beraber kullanıcılarını Sense arabiriminden mahrum bırakmayan ve bu sayede cihaza olan ilgiyi artırmak isteyen HTC’nin, kullanıcıların Sense arabirimi ve saf Android arasında tercih yapmalarına olanak sağlayan bir proje üzerinde çalıştığı biliniyor. Şirket tarafından konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmasa da, şirkete yakınlığı ile bilinen kaynakların söz konusu güncellemenin ya da projenin yıl bitmeden One kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

XDA-Geliştiricilerinin yanı sıra Android ekosistemi için yazılım geliştiren bir diğer forum olan Modaco.com, bir demo video yayınlayarak çok yakında HTC One Google Edition’da Sense 5 ve AOSP (Android Açık Kaynak Projesi) ROM’larını birlikte çalıştıracaklarını ifade etti. Projeye dair detaylar sunulmadı ancak iki arayüzün de telefon üzerinde nasıl çalıştırılacağına dair detaylar videoda mevcut. 

Yorumlar
sensesiz güzel olmaz
Cevapla
Misafir
MoDaco olmasın o
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.