Seramik Xiaomi Mi Mix düşünce ne olacak?

Seramik Xiaomi Mi Mix'in düşürülmüş olarak fotoğrafı yayınlandı. Xiaomi Mi Mix düşünce ne kadar darbe alabilir?

Seramik Xiaomi Mi Mix düşünce ne olacak?

Xiaomi, phablet akıllı telefonu Mi Note 2’nin yanı sıra neredeyse sıfır çerçeve ekrana sahip Xiaomi Mi Mix akıllı telefonu ile de güne damgasını vurdu. Seramik malzemeden kasaya sahip telefonun sınırlı sayıda üretileceği söyleniyor.

Oldukça etkileyici özelliklere sahip telefonun seramik kasası Mohs sertlik skalasına göre 8 derece sertliğe sahip. Bu sertlik ile oldukça sağlam görünmesine rağmen, seramiğin kırılgan yapıya sahip bir malzeme olduğunu unutmayalım.

Bu kırılganlık, bir Xiaomi çalışanı tarafından çekilmiş ve düşürülmüş Xiaomi Mi Mix’in görüntüsü olan fotoğraf ile kanıtlanmış oldu.

Xiaomi çalışanı tarafından yayınlanan fotoğrafta, yere düşmüş Xiaomi Mi Mix görüntüsü var ve görüntüye göre yan çerçeveden darbe alan telefon kullanılamaz halde. Bu durumda Xiaomi Mi Mix’i kılıfsız kullanmak tehlikeli olabilir.

1478078303_xiaomi-mi-mix-broken.jpg

Xiaomi Mi Mix özellikleri

Xiaomi Mi Mix, seramik malzemeden üretilmiş ve 6.4 inç büyüklüğünde ekrana, 2.35 GHz hızında çalışan Snapdragon 821 yonga setine, 128 GB sürümünde 4 GB LPDDR4 RAM'e 256 GB sürümünde 6 GB LPDDR4 RAM'e, hızlı şarj 3.0 derstekli 4.400 mAh kapasiteli bataryaya sahip.

Yüksek çözünürlüklü müzik deneyimi için 24 Bit desteği bulunan Xiaomi Mi Mix, kamera konusunda da çok iddialı. Xiaomi Mi MIX 16 Megapiksel çözünürlüğünde PDAF arka ve 5 Megapiksel çözünürlüğünde ön kameraya sahip.