Sevgililer gününe özel duvar kağıtları! - Page 1

Birçok çift, bir süredir 14 Şubat sevgililer gününü heyecanlı bir bekleyiş ile sürdürüyordu. Sonunda beklenen gün geldi. Tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da milyonlarca çift, bu özel ve mutlu günde birbirlerine çeşitli hediyeler alıp, sürprizler yapacak, kutlama mesajları gönderecek, belki de birbirlerine aşkını itiraf edenler olacak.


Bu özel gün için henüz plan yapamamış olan çiftler ise, sevgililer günü nasıl kutlanır? Sevgililer gününde ne yapılır? Sevgililer gününde ne hediye alınır? Gibi soruların yanıtını arıyor.


Peki hiç düşündünüz mü? Yılın en romantik günü olan 14 Şubat ne zamandır kutlanıyor ya da kimin icadı? Dilerseniz sizlere biraz 14 Şubat sevgililer gününün tarihçesinden bahsedelim.


1381 tarihli Parlement of Foules adlı kitaba göre, Fransa'da ve İngiltere'da 14 Şubat 


Birçok farklı tarihi dokümanda 14 Şubat sevgililer günü yer almaktadır. Örneğin; geleneksel olarak kuşların çiftleşme günü olarak bilinmekteydi. Günün bu özelliğinden dolayı sevgililer birbirlerine güzel sözler yazan notlar vermekteydi ve bu notlarda birbirlerine Valentine diye hitap etmekteydiler.


Ancak 14 Şubat günü 496 yılında Papa Gelasius tarafından Valentine onuruna kutlama günü olarak ilan edilmiştir.


Sevgililer günü ile 14 Şubat bağlantısı ilk olarak 14. yüzyılda, bazı kaynaklarda görülmektedir. Kilise takviminde bulunan 14 Şubat kutlamaları ise 1969 tarihte kilise takviminden çıkarıldığı bilinmektedir.


Katolik Ansiklopedisi'nde Aziz Valentine ismi yer almaktadır. Ancak 14 Şubat tarihine kayıtlı olan Aziz Valentine sayısı üç tane olduğu için hangisinden kaynaklandığı hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.


Bu bilgileri sizlerle paylaştıktan sonra, dilerseniz telefonunuzda kullanmanız için14 Şubat sevgililer gününe özel olarak derlediğimiz duvar kağıtlarına gelin hep birlikte göz atalım. Sizler telefonunuz için duvar kağıdı beğenirkten, biz de bu özel günde sevdiğinize gönderebileceğiniz sevgililer günü mesajlarını paylaşıyor olacağız.


İşte sevgililer gününe özel duvar kağıtları;

Sevgililer gününe özel duvar kağıtları! - Page 2

Bu şehir güzelse, senin yüzünden. Sen dünyada olmasan diyorum ben ne yapardım. Seni çok seviyorum aşkım sevgililer günün kutlu olsun.

Sevgililer gününe özel duvar kağıtları! - Page 3

Kuyruklu yıldızlar vardır, dünyaya yetmiş yılda bir gelirler, insanlar onu hayatı boyunca belki bir kez görürler. Ben o yıldızı gördüm, o da sensin bir tanem. Sevgililer günümüz kutlu olsun.

Sevgililer gününe özel duvar kağıtları! - Page 4

Bazı aşklar okyanus gibidir görmesen de sonunun bir yerlerde bittiğini bilirsin, okyanuslar bile kıskanır sana olan sevgimi. Görmesem de sonunu biliyorum, sonsuza kadar bitmeyecek… Seni seviyorum!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.