Sigortasız Akıllı Telefon Kullanımı Yüzde 67'ye çıktı.

Akıllı Telefon Kullanımı yüzde 67’ye Çıktı, Sigortaya İlgi Patladı

Sigortasız Akıllı Telefon Kullanımı Yüzde 67'ye çıktı.

Sadece bir sigorta poliçesi veya onarım ürününden ibaret olmayan, sunduğu paket ve ayrıcalıklarla kullanıcı hataları için sigorta teminatı dışında danışmanlık hizmeti, onarım hizmeti, teknik ve hukuki destek ve lojistik destek organizasyonu bulunan Cepkask; konusunda uzman alt yapısı ile cep telefonu kullanıcılarına her alanda yeni çözümler sunmaya devam ediyor. Cepkask’ın Genel Müdürü Tayfun Gülgeç; her marka ve model cep telefonunda garanti dışı kalan; çarpma, düşme, kırılma, sıvı teması gibi kullanıcı hatalarına ve hırsızlıklara karşı hizmet paketi sunan Cepkask’ın gelişiminin ve başarısının sunduğu çözümlerde yattığının altını çizdi.

Akıllı Telefon Kullanımı yüzde 67’lere Ulaştı…

Günümüz Türkiye’sinde özellikle cep telefonlarının, bilgisayarlar ve taşınabilir elektronik ürünlerin her yaştaki kişilerin günlük yaşamının bir parçası olduğuna vurgu yapan Tayfun Gülgeç, Türkiye’de İnternete bağlı cihaz kullanımının geçen yıla göre artışıyüzde 42’ye, akıllı telefon kullanma oranı ise yüzde 67 ’e kadar çıktığını bu rakamın 2016 yılına kadar en az yüzde 50 artması beklediklerini söyledi. Böylesi gelişim gösteren bir sektörde dinamik kalmak ve her daim tüketicisine yönelik hizmetler sunmak gerekliliğine dem vuran Gülgeç; “ Yakın gelecekte satış sonrası hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetinin, firmaların en önemli stratejisi olacağı aşikârdır. İşte bu noktadan yola çıkarak, özellikle bireysel tüketicilere ait ürünlerin tüm hasarları ve sorunları için çözüm yaratmak, satış sonrası kaliteli ve hızlı hizmet verebilmek adına biz de planlamalarımızı ve hedeflerimizi belirliyoruz” dedi.

1431679416_akillitelefonkullanimiyuzde67yeciktisigortayailgipatladi3.jpg

Türkler Teknolojiye Çok İlgili…

Türk insanının teknolojiye ve teknolojik gelişmelere hızlı reaksiyon verdiğine dikkat çeken Gülgeç; “Sadece akıllı telefonda değil neredeyse tüm teknolojik ürünlerde ve internet kullanımında Türk insanı çok hızlı reaksiyon veriyor. Bugün tablet kullanım oranı yüzde 33, Laptop yüzde 81’ler seviyesinde. Akıllı telefonlarda ise özellikle 25-34 yaş arası bu oran yüzde 73’lere kadar çıkıyor. Bunun yanı sıra internetten de çok faydalanan bir ülkeyiz. Gerek akıllı gerekse de laptoplarda kullanım oranı yüzde 50’lerin üzerinde” dedi.

1431679557_akillitelefonkullanimiyuzde67yeciktisigortayailgipatladi5.jpg

Günü Değil Geleceği Planlıyoruz…

Özellikle kentlerde artan hırsızlık olayları ve yoğun kullanımla birlikte gelen cihazda oluşan kullanıcı hataları elektronik cihazları sigortalatma ihtiyacını, hatta zorunluluğunu doğurduğuna da vurgu yapan Gülgeç;“ Günümüzde bireysel hiçbir müşterinin taşınabilir bir cihazı tek başına, kullanıcı hataları ve hırsızlık için sigortalatması mümkün değildir. Sürekli farklı, çözümcü ve cazip paketler oluşturmalısınız. Bizim de başarımızın temelinde bu vizyon ve hedef anlayışı var. Sürekli günü değil geleceği düşünerek, gerek tüketici gerekse de bayiinin istek ve taleplerini yakalayacak çözümler düşünüyor, üretiyor ve hayata geçiriyoruz” dedi.

Sonuç olarak; Yenilikçi onlineiş modeli ve geliştirdiği bayi ve zincir satış ağlarıyla Cepkask tüketicilerin satış sonrası tüm ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlanmış bir CEPKASK hizmet paketi ile sektöre girdikten sonra piyasaya pek çok yenilik ve ilkler kazandırdıklarını da vurgulayan Gülgeç, Cepkask olarak uyguladıkları bu strateji ve anlayışın bu gün gerek bayi, gerekse de tüketiciler tarafından kabul görmesinin haklı gururunu yaşadıklarını belirterek sözlerini şöyle noktaladı: “Kısacası Cepkask, kullanıcı hatası ve arızalar için genişletilmiş teminat, danışmanlık hizmeti, onarım hizmeti,teknik ve hujuki destek ve lojistik organizasyonu bulunan ve tüm tüketicilerin ve Cepkask ürün satıcılarının müşterilerine faydalandıracağı konunun uzmanı firmalar tarafından oluşturulmuş bir genişletilmiş güvence ve hizmet paketidir.”